AKTUALNOŚCI ZSCKR w POTOCZKU

nowsze wiadomości

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny

,,Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą

zostaną po nich buty i telefon głuchy
tylko co nieważne jak krowa się wlecze
najważniejsze tak prędkie że nagle się staje
potem cisza normalna więc całkiem nieznośna
jak czystość urodzona najprościej z rozpaczy
kiedy myślimy o kimś zostaje bez niego…...”
ks. Jan Twardowski


Święto Zmarłych to czas, kiedy odżywają wspomnienia o tych, którzy odeszli, o naszych najbliższych zmarłych. Jest to święto głębokiej zadumy nad przemijaniem życia, czas refleksji nad sensem ludzkiego losu.

Uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku pamiętają o pięknej tradycji składania kwiatów i palenia zniczy na grobach: Powstańców Styczniowych i Rodziny Przanowskich.

W ramach udziału w ogólopolskiej akcji SZKOŁA PAMIĘTA Samorząd Uczniowski przeprowadził zbiórkę zniczy w naszej szkole, do której zaangażowały się wszystkie klasy. Dziękujemy wszystkim za przyłączenie się do tak szlachetnej akcji.

Magdalena Szyszka

Monika Krakowska- Widz

Grób Powstanców Styczniowych  Grób Rodziny Pszanowskich

 

________________________________

powrót do góry strony 

 

SUKCES NASZYCH BADMINTONISTÓW

Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy ZSCKR w Potoczku podczas Powiatowej Licealiady w badmintonie zorganizowanej w naszej szkole 30.10.2023 r. Drużyna chłopców zajęła I miejsce i uzyskała awans do półfinałów wojewódzkich, zaś dziewczęta uplasowały się na trzeciej pozycji. Turniej rozgrywany był systemem ,,każdy z każdym” z udziałem czterech szkół (ZSCKR w Potoczku oraz trzech szkół z Janowa Lubelskiego: LO, ZST, ZS).

Pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników zawodów wraz z opiekunami i dyrektorem szkoły Dariuszem Wolanem (pierwszy z prawej) - Powiatowa Licealiada w badmintonie, Potoczek 30.10.2023 r

Końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco:
Chłopcy
I m - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku,
II m - I Liceum Ogólnokształcące w Janowie Lubelskim,
III m - Zespół Szkół im. W. Witosa w Janowie Lubelskim,
IV m - Zespół Szkół Technicznych w Janowie Lubelskim.
Dziewczęta
I m - Zespół Szkół im. W. Witosa w Janowie Lubelskim,
II m - I Liceum Ogólnokształcące w Janowie Lubelskim,

III m
- Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku,
IV m - Zespół Szkół Technicznych w Janowie Lubelskim.
Pamiątkowe dyplomy i puchary dla najlepszych drużyn wręczył dyrektor szkoły Dariusz Wolan.
ZSCKR w Potoczku reprezentowali: Magdalena Szymona, Kinga Miś, Vanesa Czaja, Jagoda Chmura, Dawid Czuj, Dominik Przywara, Sebastian Jugaszek, Szymon Michalec. Organizatorami turnieju i opiekunami drużyn byli: Justyna Wielgus – dziewczęta i Mariusz Karkusiewicz - chłopcy. Gratulujemy i życzymy naszym zawodnikom dobrego występu na szczeblu rejonu.

Mariusz Karkusiewicz

Dawid Czuj w grze pojedynczej z zawodnikiem ZST Janów - Powiatowa Licealiada w badmintonie, Potoczek 30.10.2023 r  Dominik Przywara i Sebastian Jugaszek w grze podwójnej z zawodnikami ZS Janów -Powiatowa Licealiada w badmintonie, Potoczek 30.10.2023 r   Kinga Miś w grze pojedynczej z zawodniczką ZST Janów - Powiatowa Licealiada w badmintonie, Potoczek 30.10.2023 r   Dominik Przywara i Dawid Czuj w grze podwójnej z zawodnikami LO Janów -Powiatowa Licealiada w badmintonie, Potoczek 30.10.2023 r   Vanesa Czaja i Magdalena Szymona w grze podwójnej z zawodniczkami ZST Janów -   Dyrektor Dariusz Wolan podczas ceremonii dekoracji. Dawid Czuj z ZSCKR Potoczek odbiera puchar za I miejsce - Powiatowa Licealiada w badmintonie, Potoczek 30.10.2023 r   Pamiątkowe zdjęcie drużyny dziewcząt i chłopców ZSCKR Potoczek. Pierwsza z lewej - nauczyciel wf Justyna Wielgus, drugi z lewej - nauczyciel wf Mariusz Karkusiewicz, pierwszy z prawej dyrektor Dariusz Wolan -Powiatowa Licealiada w badmintonie, Potoczek 30.10.2023 r

________________________________

powrót do góry strony 

Manewry strażackie Janów Lubelski 2023Zdjęcie grupowe uczestników manewrów

W dniu 31 października 2023 roku odbyły się ćwiczenia straży pożarnych z Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego, z terenu powiatu janowskiego.

Głównym celem ćwiczeń było sprawdzenie systemu alarmowania i powiadamiania Ochotniczych Straży Pożarnych oraz ustalenie poziomu przygotowania do udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. W ćwiczeniach uczestniczyło łącznie 15 zastępów OSP z terenu powiatu janowskiego, dwa zastępy z JRG PSP z Janowa Lubelskiego, Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja i uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku.

Ćwiczenia zakończyły się podsumowaniem, podczas którego głos zabrali Komendant Powiatowy PSP w Janowie Lubelskim st. bryg Grzegorz Pazdrak, Pan Czesław Krzysztoń V-ce Burmistrz Janowa Lubelskiego, którzy w swoich wystąpieniach podziękowali za zaangażowanie wszystkim uczestnikom ćwiczeń.

Mariusz Zabiegliński

Krzysztof Kurasiewicz

Paweł Nieściur

Uczennica po udzieleniu pierwszej pomocy w samochodzie strażackim  Uczennica podczas udzielania pierwszej pomocy dziecku 1.5 rocznemu.  Uczeń podczas udzielania pierwszej pomocy przez PSP  Udzielenie pierwszej pomocy poszkodowanemu uczniowi.

 

________________________________

powrót do góry strony 

WYCIECZCE NAGRODOWEJ W AUGUSTOWIE

 W dniach 26-27 października 2023, wyróżniający się członkowie szkolnej OSP przebywali na wycieczce w Augustowie.

Pierwszego dnia odbyliśmy 6 godzinny rejs po kanale augustowskim. „Kanał Augustowski to unikatowe w skali europejskiej dzieło budownictwa wodnego z pierwszej połowy XIX wieku. Kanał Augustowski jest położony na terenie Polski i Białorusi (14 śluz po polskiej stronie, 1 w pasie granicznym i 3 po stronie białoruskiej).

 Uczniowie:Baran Paweł, Jakub Breś, Kamil Gil, Dawid Czuj, Kacper Drozda, Martyna Freda, Julia Zuń, Filip Grządka, Patryk Grządka, Jan Drzymała, Tomasz Knieja, Leszek Witek, Adrian Kuziora, Konrad Sulowski, Szymon Wiśniewski, Kacper Tyniec na przystani w Augustowie

Jego całkowita długość to około 103,4 km. Na szlaku Kanału Augustowskiego znajduje się 12 jezior: Mikaszówek, Mikaszewo, Krzywe, Paniewo, Orle, Gorczyckie, Staw Swoboda, Studzieniczne, Białe, Necko. Różnice poziomów wód pomiędzy poszczególnymi zbiornikami wynoszą od 0,8 do 9,8 m. Im większa różnica wód, tym bardziej skomplikowane śluzy należało budować, stąd śluza Niemnowo pierwotnie trzykomorowa (różnica poziomów 7,46 m), obecnie jest czterokomorowa (różnica poziomów max. 9,8 m), a śluza Paniewo (różnica poziomów max. 6,69 m) dwukomorowa. Pozostałe 16 śluz to śluzy jednokomorowe.”

W czasie rejsu mogliśmy podziwiać Kanał Augustowski w kolorach jesieni, śluzy, ich budowę a także zasadę działania. Pierwszy dzień zakończyliśmy pyszną obiadokolacją i zakwaterowaliśmy się w centrum Augustowa.

Drugiego dnia po pysznym śniadaniu pospacerowaliśmy po bulwarze Augustowskim, zwiedziliśmy przystań i wyruszyliśmy w stronę domu.

W drodze powrotnej odwiedziliśmy gospodarstwo gwiazd programu „Rolnicy z Podlasia”, a dokładnie gospodarstwo Andrzeja i Gienka z Plutycz. Bardzo sympatyczni ludzie. Pan Gienek oprowadził nas po gospodarstwie, opowiadając w bardzo humorystyczny sposób o sobie i pracy w programie „Rolnicy z Podlasia.”  To była piękna przygoda, a młodzież jak przystało na strażaków zachowywała się wzorowo za co jako opiekunowie dziękujemy. 

PAWEŁ NIEŚCIUR

MARIUSZ  ZABIEGLIŃSKI

2.	Kapitan katamaranu „Kormoran”  3.	Uczniowie na górnym pokładzie statku podczas żeglowania po Kanale Augustowskim  3.	Uczniowie na górnym pokładzie statku podczas żeglowania po Kanale Augustowskim  5.	Katamaran podpływający do śluzy na Kanale Augustowskim  1.	Uczniowie :Baran Paweł, Jakub Breś, Kamil Gil, Dawid Czuj, Kacper Drozda, Martyna Freda, Julia Zuń, Filip Grządka, Patryk Grządka, Jan Drzymała, Tomasz Knieja, Leszek Witek, Adrian Kuziora, Konrad Sulowski, Szymon Wiśniewski, Kacper Tyniec na górnym pokładzie statku podczas żeglowania po Kanale Augustowskim  7.	Widok z górnego pokładu na śluzę  8.	Julia Zuń i Martyna Freda podczas rejsu po Kanale Augustowskim  9.	Jedna ze śluz na Kanale Augustowskim  Uczniowie:Baran Paweł, Jakub Breś, Kamil Gil, Dawid Czuj, Kacper Drozda, Martyna Freda, Julia Zuń, Filip Grządka, Patryk Grządka, Jan Drzymała, Tomasz Knieja, Leszek Witek, Adrian Kuziora, Konrad Sulowski, Szymon Wiśniewski, Kacper Tyniec wraz z opiekunami Mariuszem Zabieglińskim i Pawłem Nieściurem na katamaranie Kormoran  11.	Kanał Augustowski w jesiennej szacie  Uczniowie:Baran Paweł, Jakub Breś, Kamil Gil, Dawid Czuj, Kacper Drozda, Martyna Freda, Julia Zuń, Filip Grządka, Patryk Grządka, Jan Drzymała, Tomasz Knieja, Leszek Witek, Adrian Kuziora, Konrad Sulowski, Szymon Wiśniewski, Kacper Tyniec przy pomniku Świętego Jana Pawła II w Studzienicznej  Uczniowie:Baran Paweł, Jakub Breś, Kamil Gil, Dawid Czuj, Kacper Drozda, Martyna Freda, Julia Zuń, Filip Grządka, Patryk Grządka, Jan Drzymała, Tomasz Knieja, Leszek Witek, Adrian Kuziora, Konrad Sulowski, Szymon Wiśniewski, Kacper Tyniec na katamaranie  Uczniowie:Baran Paweł, Jakub Breś, Kamil Gil, Dawid Czuj, Kacper Drozda, Martyna Freda, Julia Zuń, Filip Grządka, Patryk Grządka, Jan Drzymała, Tomasz Knieja, Leszek Witek, Adrian Kuziora, Konrad Sulowski, Szymon Wiśniewski, Kacper Tyniec wraz z opiekunami na kolacji w Augostowie  16.	Uczniowie:Baran Paweł, Jakub Breś, Kamil Gil, Dawid Czuj, Kacper Drozda, Martyna Freda, Julia Zuń, Filip Grządka, Patryk Grządka, Jan Drzymała, Tomasz Knieja, Leszek Witek, Adrian Kuziora, Konrad Sulowski, Szymon Wiśniewski, Kacper Tyniec na pomoście widokowym  17.	Opiekunowie Paweł Nieściur i Mariusz Zabiegliński na pomoście widokowym  18.	Uczniowie:Baran Paweł, Jakub Breś, Kamil Gil, Dawid Czuj, Kacper Drozda, Martyna Freda, Julia Zuń, Filip Grządka, Patryk Grządka, Jan Drzymała, Tomasz Knieja, Leszek Witek, Adrian Kuziora, Konrad Sulowski, Szymon Wiśniewski, Kacper Tyniec w porcie Żegluga Augustowska  19.	Uczniowie:Baran Paweł, Jakub Breś, Kamil Gil, Dawid Czuj, Kacper Drozda, Martyna Freda, Julia Zuń, Filip Grządka, Patryk Grządka, Jan Drzymała, Tomasz Knieja, Leszek Witek, Adrian Kuziora, Konrad Sulowski, Szymon Wiśniewski, Kacper Tyniec na pomoście widokowym w miejscowości Plutycze  20.	Julia Zuń iMartyna Freda z gwiazdą programu „Rolnicy z Podlasia” Andrzejem z Plutycz  21.	Uczniowie:Baran Paweł, Jakub Breś, Kamil Gil, Dawid Czuj, Kacper Drozda, Martyna Freda, Julia Zuń, Filip Grządka, Patryk Grządka, Jan Drzymała, Tomasz Knieja, Leszek Witek, Adrian Kuziora, Konrad Sulowski, Szymon Wiśniewski, Kacper Tyniec na pomoście widokowym z gwiazdą programu „Rolnicy z Podlasia” Gienkiem z Plutycz  22.	Opiekun Paweł Nieściur z Gienkiem z Plutycz  23.	 Uczniowie:Baran Paweł, Jakub Breś, Kamil Gil, Dawid Czuj, Kacper Drozda, Martyna Freda, Julia Zuń, Filip Grządka, Patryk Grządka, Jan Drzymała, Tomasz Knieja, Leszek Witek, Adrian Kuziora, Konrad Sulowski, Szymon Wiśniewski, Kacper Tyniec na pomoście widokowym z gwiazdą programu „Rolnicy z Podlasia” Gienkiem z Plutycz  24.	Uczniowie opiekun i Gienek z Plutycz

 

 

________________________________

powrót do góry strony 

 

Konkurs MRiRW na najlepszy biznesplan pn. „Moje zróżnicowane i innowacyjne gospodarstwo”.

logo MRiRW

W dniu 25 października br. na stronie Ministerstwa ukazało się ogłoszenie o konkursie. Pod linkami:

https://www.gov.pl/web/rolnictwo/konkurs-na-najlepszy-biznesplan

https://www.gov.pl/web/rolnictwo/moje-zrownowazone-i-innowacyjne-gospodarstwo--konkurs-dla-szkol-na-najlepszy-biznesplan

znajdują się wszelkie niezbędne informacje oraz regulamin.

W ramach konkursu z jednej szkoły może się zgłosić jeden zespół (od 3 do 6 uczniów). Co ważne, w skład zespołu mogą wchodzić zarówno uczniowie, którzy uczestniczyli, jak i nie uczestniczyli w szkoleniu nt. sporządzania biznesplanów organizowanym przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie. Każdy zespół musi mieć dodatkowo swojego opiekuna.

Szczegółowe warunki udziału, zasady oceniania i nagradzania najlepszych prac znajdują się w regulaminie konkursu i jego załącznikach.

Na najlepsze prace czekają atrakcyjne nagrody pieniężne oraz upominki rzeczowe.

Zgłoszenia wraz z pracami konkursowymi przyjmujemy do 15 listopada 2023 r. na adres: konkurs.biznesplan@minrol.gov.pl 

W celu dotarcia do jak największej liczby uczniów, proszę Państwa o aktywne włączenie się w kampanię promocyjną, w szczególności o opublikowanie informacji o konkursie na stronie internetowej szkoły i udostępnienie w dzienniku elektronicznym.

Doświadczenia z innych konkursów pokazują, że młodzież szkolna potrzebuje nie tylko zachęty do wzięcia udziału w konkursie, ale również wsparcia nauczycieli. W związku z tym proszę Państwa Dyrektorów o zachęcenie nauczycieli, aby zainteresowali uczniów tym projektem.

W razie jakichkolwiek pytań pozostajemy do dyspozycji.

Wszelkie pytania i wątpliwości prosimy kierować na adres: konkurs.biznesplan@minrol.gov.pl   

szczegóły w postaci pliku rar

________________________________

powrót do góry strony 

NOWY SPRZĘT DLA OSP PRZY ZSCKR W POTOCZKUDefibrylator szkoleniowy

Dzięki staraniom szkolnych strażaków i dofinansowaniu, które otrzymała jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej przy ZSCKR w Potoczku z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, w kwocie 10 tys. zł, został zakupiony następujący sprzęt:

defibrylator AED

torba medyczna PSP R1 wraz z wyposażeniem

deska ortopedyczna wraz z kompletem szyn Kramera

Kolejnym przedsięwzięciem dzięki, któremu udało się pozyskać nowe środki była dotacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, w wysokości 15 tysięcy. W ramach dofinansowania zakupiono 4 komplety ubrań specjalnych i 4 komplety ubrań koszarowych.

Pracownia edukacji dla bezpieczeństwa zyskała defibrylator ćwiczebny zakupiony dzięki środkom szkolnym.

Strażacy naszej OSP biorą udział w licznych szkoleniach i konkursach. Ostatnio uczestniczyli w gali wręczania nagród II etapu konkursu „Moje Bezpieczne Środowisko,” podczas którego otrzymali nagrody.

Mariusz Zabiegliński

Zestaw medyczny PSP R1  Gala konkursu „ Moje bezpieczne środowisko”  Ubrania specjalne z ubraniami koszarowymi	Ubrania specjalne z ubraniami koszarowymi  Wyposażenie torby medycznej	Wyposażenie torby medycznej  Defibrylator

 

________________________________

powrót do góry strony 

Wybory do Rady Młodzieżowej Internatuwychowankowie biorą udział w demokratycznych wyborach do RMI, swój glos oddaje Dominik Jasiński, stołówka internatu.

W dniu 23.10.2023 r. odbyły się wybory do Rady Młodzieżowej Internatu na rok szkolny 2023/2024. W głosowaniu brało udział 78 wychowanków oraz wychowawcy. Spośród 7 kandydatów startujących w wyborach wyłoniono 4 osoby, które zdobyły największą liczbę głosów. W wyniku demokratycznych wyborów członkami RMI zostali:

Przewodniczący – Tomasz Knieja z kl. V BT

Za- ca przewodniczącego – Natalia Wicik z kl. III PTL

Sekretarz – Milena Krzos z kl. I LT

Skarbnik – Jagoda Chmura z kl. II PT

Nad prawidłowym przebiegiem wyborów oraz liczeniem oddanych głosów czuwała Komisja Skrutacyjna w składzie: Mariusz Wicik,  Martyna Freda, Julia Janczak i Julia Włodarczyk .

Nowej Radzie Młodzieżowej Internatu życzymy owocnej pracy i wspaniałych pomysłów w nowym roku szkolnym 2023/2024.

Samorządność uczniowska to jedna z form przygotowująca młodych ludzi do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym.

A. Czajka

 

Komisja Skrutacyjna w składzie , od lewej: Julia Janczak, Martyna Freda, Mariusz Wicik, Julia Włodarczyk, stołówka internatu.  członkowie RMI wybranej na rok szkolny 2023/24 od lewej: Jagoda Chmura, Natalia Wicik, Milena Krzos, Tomasz Knieja.   członkowie RMI wraz z członkami Komisja Skrutacyjnej, od lewej pierwszy rząd: Martyna Freda, Jagoda Chmura, Natalia Wicik, Milena Krzos, Tomasz Knieja. Drugi rząd od lewej: Julia Włodarczyk, Mariusz Wicik, Julia Janczak, stołówka internatu.

 

________________________________

powrót do góry strony 

 

 II Mistrzostwa Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty w tenisie stołowym szkół prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi !!

 W dniu 21 października 2023 r. w hali sportowej Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu odbyły się II Mistrzostwa Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty Szkół Prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Tenisie Stołowym. Walka o puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi-Roberta Telusa, toczyła się w czterech kategoriach: kobiety, mężczyźni do lat 40, mężczyźni powyżej 40 lat oraz dyrektorzy szkół resortu rolnictwa.

Wśród szkół, które wystawiły swoich reprezentantów były: Bogdańczowice, Chroberz, Lututów, Nadróż, Okszów, Radom, Różaniec, Sejny, Sędziejowice, Siennica Różana, Kowal i oczywiście nasza szkoła.

Poziom rozgrywek był bardzo  wysoki, w wielu meczach o zwycięstwie decydował tie break.

 Gratulacje dla pani Moniki Krakowskiej -Widz za zajęcie 3 miejsca - w kategorii kobiet, dla pana Mariana Giski za zajęcie 3 miejsca w kategorii mężczyzn powyżej 40 lat oraz dla pana Sławomira Gałki za godne reprezentowanie pracowników naszej szkoły.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

Reprezentacja ZSCKR w składzie:Monika Krakowska-Widz, Marian Giska, Sławomir Gałka.  Miejsce 3 na podium p. Monika Krakowska-Widz  Reprezentacja szkoły wraz z dyrektorem ZSCKR w Kowalu  Sławomir Gałka wraz z dyrektorem ZSCKR w Kowalu  Miejsce 3 na podium p. Marian Giska

 

 

________________________________

powrót do góry strony  

MISTRZOSTWA SZKOŁY W BADMINTONIE

Z udziałem dwudziestu dwóch uczniów 20 października br. odbył się Turniej Badmintona o Mistrzostwo ZSCKR w Potoczku. Zawody otworzył dyrektor szkoły Dariusz Wolan życząc uczestnikom udanej sportowej rywalizacji.

otwarcie turnieju przez dyrektora szkoły Dariusza Wolana, obok nauczyciele wf: Justyna Wielgus i Mariusz Karkusiewicz ( pierszy z prawej) - Turniej Badmintona o Mistrzostwo ZSCKR w Potoczku –20.10.2023r.

Zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców wiele pojedynków stało na wysokim

i wyrównanym poziomie. Wśród dziewcząt zwyciężyła Kinga Miś z kl.1 LT, II miejsce zajęła Jagoda Chmura z kl. 2 PT, a III miejsce zdobyła Vanesa Czaja z kl. 2 PT. W kategorii chłopców najlepszym okazał się Dominik Przywara z kl. 2 PTL, za nim uplasował się Dawid Czuj z kl. 4 FTP, III miejsce zajął Sebastian Jugaszek z kl. 2 BB.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali słodkie upominki, zaś najlepsi zawodnicy dyplomy

i statuetki wręczone przez wicedyrektora szkoły Andrzeja Olszyńskiego. Nad prawidłową organizacją zawodów czuwali nauczyciele wychowania fizycznego: Justyna Wielgus i Mariusz Karkusiewicz. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Mariusz Karkusiewicz

 uczestnicy turnieju na wspólnym zdjęciu przed rozpoczęciem zawodów - Turniej Badmintona o Mistrzostwo ZSCKR w Potoczku –20.10.2023r.  gra pojedyncza pomiędzy Szymonem Michalcem z kl. 2 BB ( z prawej) a Dominikiem Przywarą z kl. 2 PTL- Turniej Badmintona o Mistrzostwo ZSCKR w Potoczku –20.10.2023r.  gra pojedyncza pomiędzy Kingą Miś z kl. 1 LT( z lewej) a Karoliną Pęzioł z kl. 1 PT- Turniej Badmintona o Mistrzostwo ZSCKR w Potoczku –20.10.2023r.  mecz o I miejsce chłopców pomiędzy Dawidem Czujem z kl. 4FTP (z lewej) a Dominikiem Przywarą z kl. 2 PTL - Turniej Badmintona o Mistrzostwo ZSCKR w Potoczku –20.10.2023r.  mecz o I miejsce dziewcząt pomiędzy Kingą Miś z kl. 1 LT ( z lewej) a Jagodą Chmura z kl. 2 PT - Turniej Badmintona o Mistrzostwo ZSCKR w Potoczku –20.10.2023r.  wicedyrektor szkoły Andrzej Olszyński wręcza nagrodę za zajęcie I miejsca Dominikowi Przywarze z kl. 2 PTL- Turniej Badmintona o Mistrzostwo ZSCKR w Potoczku –20.10.2023r.  wicedyrektor szkoły Andrzej Olszyński (pierwszy z lewej), nauczyciele wf: Justyna Wielgus (w środku) i Mariusz Karkusiewicz wręczają nagrodę za zajęcie III miejsca Vanesie Czaja- Turniej Badmintona o Mistrzostwo ZSCKR w Potoczku –20.10.2023r.  nagrodzeni zawodnicy i pozostali uczestnicy turnieju na wspólnym zdjęciu po zakończeniu zawodów, wicedyrektor szkoły Andrzej Olszyński (pierwszy z lewej), nauczyciele wf: Justyna Wielgus (w środku) i Mariusz Karkusiewicz (pierwszy z prawej) - Turniej Badmintona o Mistrzostwo ZSCKR w Potoczku –20.10.2023r.

________________________________

powrót do góry strony 

Wycieczka  do stadniny koni

W dniu 17  pażdziernika  2023 roku klasa  1 LT ( technik weterynarii ) w ramach zajęć praktycznych , wybrała się na wycieczkę  do stadniny koni , znajdującej się w Szklarni położonej  na terenie Lasów Janowskich.  Uczniowie  mieli okazję zobaczyć koniki biłgorajskie, oraz poznać historię Ostoi konika biłgorajskiego, pięknie opowiedzianą przez kierownika stadniny Pana Pawła .  Następnie  uczniowie mile spędzili czas przy ognisku.

                                                                                                                                                     Anna Chodorek.

 klasa 1 LT ( technik weterynarii ) w stadninie  koniki biłgorajskie  Pamiątkowe zdjęcie w stadninie

________________________________

powrót do góry strony 

XXIII DZIEŃ PAPIESKI

Dnia 17.10.2023 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku odbył się apel z udziałem uczniów klasy 2PT i 2BT z okazji XXIII Dnia Papieskiego zorganizowanego pod hasłem Jan Paweł II - Cywilizacja życia.

Mówienie o cywilizacji życia, o której pisał Jan Paweł II jest niezwykle ważne. Przestrzegał on, że losy naszej cywilizacji zależeć będą od wyniku trwającej konfrontacji między kulturą życia a kulturą śmierci. Wszyscy jesteśmy wezwani "aby kochać i szanować życie każdego człowieka oraz dążyć by w naszej epoce, w której mnożą się zbyt liczne oznaki śmierci, zapanowała wreszcie nowa kultura życia, owoc kultury prawdy i miłości". - brzmi apel Jana Pawła II.

Patrycja Pałka

Pan Dyrektor Dariusz Wolan wita przybyłych uczniów na apel z okazji Dnia Papieskiego  Uczniowie biorący udział w apelu z okazji Dnia Papieskiego (2PT, 2BT)  Uczniowie biorący udział w apelu z okazji Dnia Papieskiego (2PT, 2BT)  Uczniowie biorący udział w apelu z okazji Dnia Papieskiego (2PT, 2BT)Uczniowie biorący udział w apelu z okazji Dnia Papieskiego wraz z Panem Dyrektorem   Dariuszem Wolanem

 

________________________________

powrót do góry strony 

Dzień Edukacji narodowej 2023

„Zacną rzeczą jest uczyć się, ale jeszcze zacniejszą- nauczać” M. Twain.

Dnia 13.10.2023 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku odbyła się uroczysta akademia  z okazji  Dnia Edukacji Narodowej. Święto to obchodzone jest w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej właśnie 14 października 1773 roku z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Dyrektor szkoły Pan Dariusz Wolan w czasie rozpoczęcia uroczystości Dnia Nauczyciela obchodzonego w dniu 13.10.2023 roku w ZSCKR w Potoczku.

Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Pana Dyrektora Dariusza Wolana, który nakreślił kierunki pracy i rozwoju szkoły oraz złożył życzenia nauczycielom, pracownikom oświaty i emerytom. Wiele ciepłych słów i życzeń padło z ust zaproszonych gości i słowa uznania w stosunku do dyrekcji, nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Dzień Edukacji Narodowej to również okazja do wręczenia nagród nauczycielom, którzy w minionym roku szkolnym odnieśli sukcesy.

Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków. Przygotowania uczniów trwały od kilku tygodni, pod czujnym okiem nauczycielek p. Moniki Krakowskiej-Widz oraz p. Magdaleny Szyszki. Przedstawienie bardzo podobało się wszystkim, o czym świadczyły gromkie brawa i słowa uznania.

Nauczyciele ZSCKR w Potoczku wyróżnieni nagrodą Dyrektora Szkoła w czasie uroczystości obchodów Dnia Nauczyciela w dniu 13.10.2023 od lewej: Piotr Spyra, Maria Wolan, Paweł Nieściur, Mariusz Zabiegliński, Ślusarz Helena, Magdalena Szyszka, Król Ewa, Kosikowska Monika, Giska Marian, Florczak Dorota, Czajka Agata, Ks. Krzysztof Cisowski, wicedyrektor szkoły Andrzej Olszyński, dyrektor szkoły Dariusz Wolan.  Uczniowie szkoły w czasie akademii z okazji Dnia Nauczyciela. Część artystyczną poprowadzili Piotr Oszust i Julia w tle uczniowie klas, którzy recytowali wiersze.  Nauczyciel przedmiotów ogólnokształcących i przedmiotów zawodowych w czasie szkolnej familiady szkolnej od lewej: Piotr Spyra, Małgorzata Cieślak, Justyna Wielgus, Piotr Wielgus, Dyrektor szkoły Dariusz Wolan, prowadzący familiadę: Szymon Rycerz uczeń klasy 4BT, Marek Hołody, Paweł Nieściur, Mariusz Zabiegliński, Mazur Zenon, Zientek Grzegorz.  Uczennice wręczająca kwiaty dla Pana wicedyrektora Andrzeja Olszyńskiego z okazji Dnia Nauczyciela zorganizowanego w ZSCKR w Potoczku w dniu 16.10.2023roku.

________________________________

powrót do góry strony

 

JESIENNE ODKRYWANIE BIESZCZAD KLAS PIERWSZYCH – 11 – 12 październik 2023r.

Na dwudniową wycieczkę integracyjną, pod opieką nauczycieli: Agnieszki Kozioł, Heleny Ślusarz, Mariusza Sapalskiego oraz Krzysztofa Jabłońskiego, wybrali się uczniowie klas pierwszych technikum: 1LT, 1BT, 1PT, 1BTR oraz szkoły branżowej pierwszego stopnia 1BB. Pierwszy dzień upłynął na następujących atrakcjach:  przejazd bieszczadzką kolejką wąskotorową w Majdanie - powstałą pod koniec XIX wieku jako kolej użytku publicznego Nowy Łupków – Cisna, uruchomiona w 1898 roku, zwiedzanie zapory w Solnie oraz rejs po Jeziorze Solińskim - najbardziej popularnym sztucznym akwenie wodnym na Podkarpaciu. Drugi dzień to wędrówka przez Połoninę Caryńską, która gwarantuje turystom wyśmienite widoki, wiatr we włosach i uśmiech na twarzy. Pogoda dopisała, wszyscy wrócili zmęczeni ale zadowoleni!

uczniowie klas: 1LT, 1BT, 1BTR, 1PT, 1BB na zaporze Solina  uczniowie klas: 1LT, 1BT, 1BTR, 1PT, 1BB na Bieszczadzkiej Kolejce Leśnej  uczniowie klas: 1LT, 1BT, 1BTR, 1PT, 1BB podczas rejsu po jeziorze Solińskim  uczniowie klas: 1LT, 1BT, 1BTR, 1PT, 1BB podczas rejsu po jeziorze Solińskim  uczniowie klas: 1LT, 1BT, 1BTR, 1PT, 1BB na Połoninie Caryńskiej  uczniowie klas: 1LT, 1BT, 1BTR, 1PT, 1BB na Połoninie Caryńskiej  uczniowie klas: 1LT, 1BT, 1BTR, 1PT, 1BB na Połoninie Caryńskiej

________________________________

powrót do góry strony

Szkolny konkurs orki - 10 października 2023

W dniu 10.10.2023 r. w ZSCKR w Potoczku odbył się II szkolny konkurs orki połączony z pokazem ciągników, maszyn uprawowych i transportowych oraz prasy rolującej zmiennokomorowej.

Pierwszym etapem konkursu był test wiedzy. Potem zawodnicy przeszli do części praktycznej konkursu. Dzięki uprzejmości firmy AGROL dealera marki KOJA, która udostępniła nam na potrzeby konkursu pług zagonowy 4 skibowy.

W konkursie brało udział 10 uczestników. Zadaniem uczestnika było ustawienie pługa oraz wykonanie orki w skład zgodnie ze sztuką. Zawodnicy oceniani byli pod względem prostoliniowości bruzdy, głębokości orki oraz jakości pracy pługa. Każdego uczestnika wnikliwie oceniała komisja w składzie: Jabłoński Krzysztof, Drewniowski Łukasz oraz Zabiegliński Mariusz.

Podczas konkursu dwóch uczestników otrzymało tą samą liczbę punktów Byli to: Szymon Rycerz i Mateusz Oleszek. Aby rozstrzygnąć rywalizację zorganizowano dogrywkę. Uczestnicy mieli za zadanie zagregować ciągnik z pługiem z zachowaniem wszelkich przepisów BHP w jak najkrótszym czasie.

Mistrzem orki 2023 w ZSCKR w Potoczku został Szymon Rycerz z klasy 4BT, drugie miejsce zajął Mateusz Oleszek z klasy 3 BTF, a trzecie miejsce zajął Filip Grządka z klasy 2 BT.

Podczas trwania konkursu można było zapoznać się z produktami firmy PRONAR, która wystawiła trzy ciągniki marki TYM oraz przyczepę rolniczą, POL-GROM, która przedstawiła dwa agregaty, AGROL, która udostępniła nam pług do konkursu oraz wystawiła pług obrotowy 4 skibowy KOJA oraz dokonała pokazu agregatu bezorkowego firmy KOJA. Firma SIPMA wraz z KRUS oferowali sprzedaż osłon do wałków WOM za symboliczną opłatę, ponadto SIPMA wystawiła owijarkę samozaładowczą oraz dwie prasy rolujące. Jedną z nich dokonali pokazu pracy. Dzięki uprzejmości firmy WANICKI do pokazów wykorzystywane były ciągniki John Deere 6145 oraz John Deere 6175.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim firmom oraz osobom którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie już po raz drugi.
Wszystkim zawodnikom składamy gratulację, mamy nadzieję, że kolejne edycje konkursu będą równie udane jak poprzednie.

Poniżej adresy stron WWW patronów konkursu. zapraszamy do ich odwiedzenia.

https://pronar.pl
https://koja.com.pl
https://www.sipma.pl
https://www.pol-grom.pl
https://agrol-moto.pl/
https://agro.wanicki.pl/
https://www.gov.pl/web/krus

 

Uczeń klasy 1btf Jakub Pawusiak w czasie II szkolnego konkursu orki w dniu 10.10.2023.  Dyrektor szkoły Dariusz Wolan w czasie otwarcia pokazu maszyn w czasie II szkolnego konkursu orki w dniu 10.10.2023.	Dyrektor szkoły Dariusz Wolan w czasie otwarcia pokazu maszyn w czasie II szkolnego konkursu orki w dniu 10.10.2023.  Firma Sipma prezentująca prasę zmiennokomorową w czasie II szkolnego konkursu orki w dniu 10.10.2023. Prasa zagregatowana z ciągnikiem John Deere z firmy Wanicki Agro.  Uczniowie szkoły oglądający wystawiony sprzęt rolniczy w czasie pokazu w dniu 10.10.2023.  Uczniowie szkoły oglądający wystawiony sprzęt rolniczy w czasie pokazu w dniu 10.10.2023.  Pokaz uprawy bezorkowej agregatu firmy KOJA. W ciągniku uczeń klasy 3BB Stanisław Kozik.  Dyrektor szkoły Pan Dariusz Wolan rozpoczynający część oficjalną pokazu sprzętu rolniczego połączonego z II szkolnym konkursem orki.  Młodzież szkolna na rozdaniu nagród II szkolnego konkursu orki i zakończeniu pokazu.  Nagrody dla uczniów od firm sponsorujących II szkolny konkurs orki, który dobył się 10.10.2023 roku.   Zwycięzcy II szkolnego konkursu orki. I miejsce Szymon Rycerz klasa IV BT,II miejsce Oleszek Mateusz klasa 3FTP, III miejsce Grządka Filip klasa 2BT.  Firmy sponsorujące II szkolny konkurs orki z podziękowaniami wręczanymi przez dyrektora szkoły. Od lewej przedstawiciele KRUS, Agro Wanicki, Pol Grom, Koja, Sipma  Uczeń klasy II BTF Patryk Bis wykonujący swój przejazd konkursowy na szkolnym konkursie orki.  Dyrektor szkoły Pan Dariusz Wolan i przedstwiciel firmy Pronar wręczający nagrody dla zwycięzców i uczestników konkursu. Na pierwszym planie po lewej stronie uczeń klasy 4BT Szymon Rycerz   Dyrektor szkoły Pan Dariusz Wolan wraz z kierownikiem pnz Panem Markiem Hołodym wręczający podziękowania dla firm, które chciały wziąć udział w pokazie oraz szkolnym konkursie orki w dniu 10.10.2023r w Potoczku.

________________________________

powrót do góry strony

Warsztaty kulinarne

10 października 2023r. grupa młodzieży z ZSCKR uczestniczyła w warsztatach kulinarnych zorganizowanych przez Lokalną Grupę Działania "Leśny Krąg”. Uczniowie mieli okazję poznać tajniki lokalnych produktów przygotowanych przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich. Podczas spotkania odbyła się degustacja dań głównych oraz słodkości opartych na przepisach i tradycjach kulinarnych regionów. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i mile spędzony czas.    

                                                  Monika Krakowska-Widz

Uczniowie, Wychowawczyni oraz KGW w Potoku Wielkim.  Uczennice na warsztatach kulinarnych.  Degustacja potraw.  Potrawy regionalne przygotowane przez KGW.  Degustacja potraw.  Uczennice na warsztatach kulinarnych zorganizowanych przez LGD.  Uczennice na warsztatach kulinarnych zorganizowanych przez LGD.

 

________________________________

powrót do góry strony

 

konkurs orki 2023-10-10

 

PLAN KONKURSU ORKI.

1. 9:00 przywitanie uczestników oraz przedstawicieli firm

2. 9:10 rozpoczęcie konkursu orki

3. 9:10-13:00 start uczestników (1 uczestnik co 30min)

4. 11:30 Pokaz zbioru zielonki firmy Sipma

5. 12:30 Pokaz agregatu bezorkowego Polgrom

6. 13:00 ocena i podsumowanie konkursu

7. 13:20 Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród

 

________________________________

powrót do góry strony

 

WCR w naszej Szkole

W dniu 9 października 2023 w ramach akcji rekrutacyjno-informacyjnej przedstawiciele Wojskowego Centrum Rekrutacji w Lublinie odwiedzili ZSCKR w Potoczku. W ramach spotkania z uczniami klas maturalnych i klasy szkoły branżowej zostały przedstawione warunki pełnienia Dobrowolnej Służby Wojskowej, Terytorialnej Służby Wojskowej oraz Służby Kandydackiej w szkołach oficerskich i podoficerskich.

Zabiegliński Mariusz

Zdjęcie całej grupy na zakończenie spotkania  Rozpoczęcie spotkania

 

Grupa przysłuchuje się prowadzącym

 

_______________________________

powrót do góry strony

Promujemy szkołe – Hubertus Nadsański w Żabnie

 W niedzielę 8 października 2023 r. w Żabnie, na stadionie Ludowego Zespołu Sportowego zorganizowany został Hubertus Nadsański, gdzie mieliśmy możliwość promowania naszej szkoły.

 Hubertus to święto myśliwych, leśników i jeźdźców, organizowane na zakończenie sezonu jeździeckiego, a przez myśliwych na początku sezonu polowania jesienno-zimowego. Obchodom towarzyszyły  występy artystyczne i tematyczne pokazy okolicznościowe, wystawa przyrodniczo-łowiecka, degustacje potraw z dziczyzny.

 W uroczystościach wzięli  udział nauczyciele w składzie Marianna Siembida, Iwona Szkutnik, Mariusz Sapalski, Damian Puzio, którzy przygotowali i reprezentowali kierunki kształcenia naszej szkoły w gm. Radomyśl nad Sanem.

I.Szkutnik

delegacja nauczycieli ZSCKR w Potoczku w składzie od lewej Damian Puzio, Iwona Szkutnik, Marianna Siembida, Mariusz Sapalski  poczty sztandarowe Kół Łowieckich na obchodach Hubertusa Nadsańskiego w Żabnie  reprezentaci Koła Łowieckiego na tle namiotu ZSCKR w Potoczku

_______________________________

powrót do góry strony

Druga Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Orki Jesiennej

05.10.2023 w Żarnowcu odbyła się Druga Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Orki Jesiennej pod patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Naszą szkołę godnie reprezentował Mateusz Oleszek z klasy 3 BTF.

Konkurs składał się z części teoretycznej i praktycznej. Część teoretyczna obejmował test z zakresu budowy pługa, techniki orki oraz zasad bezpieczeństwa. Najwięcej emocji jak zawsze dostarczyła część praktyczna, która polegała na podzieleniu paletka na dwie równe części i wykonaniu według sztuki, orki w skład i w rozrywkę. W czasie tych zmagań, Mateusza dopingowali koledzy z innych klas: Szymon Rycerz, Kacper Drozda i Jakub Pawusiak oraz opiekun grupy Paweł Nieściur.

 Poziom konkursu był bardzo wysoki, dlatego tym bardziej cieszy wynik!!! Drugie miejsce w części teoretycznej i 8 miejsce w części praktycznej na  poziomie ogólnopolskim to duży sukces, którego Mateuszowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Nieściur Paweł

1.	Mateusz_Oleszek_podczas_rejestracji_do_konkursu_orki_w_ZSCKR_w_Żarnowcu  2.	Mateusz_Oleszek_w_towarzystwie_kolegów:_Szymon_Rycerz_Jakub_Pawusiak_Kacper_Drozda  3.	Mateusz_Oleszek_z_opiekunem_Pawłem_Nieściurem  4.	Mateusz_Oleszek_podczas_wyorywanie_pierwszej_bruzdy_wstępnej  5.	Mateusz_Oleszek_podczas_wykonywania_orki_konkursowej  5.	Mateusz_Oleszek_podczas_wykonywania_orki_konkursowej  5.	Mateusz_Oleszek_podczas_wykonywania_orki_konkursowej  5.	Mateusz_Oleszek_podczas_wykonywania_orki_konkursowej  9.	Mateusz_Oleszek_podczas_wręczenia_nagrody  10.	Mateusz_Oleszek_Paweł_Nieściur_z_Panią_Dyrektor_ZSCKR_w_Żarnowcu_Ewą_Śrubarczyk

_______________________________

powrót do góry strony

 

Wręczenie dyplomów i nagród dla uczestników I etapu konkursu „Moje bezpieczne środowisko”

 Dnia 6 października 2023 r. w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Janowie Lubelskim odbyło się wręczenie dyplomów i nagród dla uczestników I etapu konkursu „Moje bezpieczne środowisko”. Organizatorem konkursu jest Komenda Wojewódzka PSP w Lublinie. W etapie powiatowym wzięły udział dwa dwuosobowe zespoły młodzieży w wieku 15-19 lat z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku.

Zwycięzcą I etapu konkursu został zespół w składzie: Kamila Konopa i Błażej Bącal. Drugie miejsce w konkursie zajął zespół w składzie: Kinga Czop i Zuzanna Bącal.

Prace uczestników zostały przekazana do Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, gdzie będą uczestniczyły w kolejnym etapie konkursu

Mariusz Zabiegliński

uczestnicy konkursu  Podczas wręczenia nagród przez komendanta PSP  Pamiątkowe zdjęcie wszystkich

 

_______________________________

powrót do góry strony

 

 

PRÓBNA EWAKUACJA Uczniowie na boisku podczas ewakuacji 2023

W dniu 6 października 2023 odbyła się próbna ewakuacja na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku.

Po ogłoszeniu alarmu nauczyciele, uczniowie i pracownicy przystąpili do realizacji zasad postępowania na wypadek zagrożenia pożaru. Nauczyciele wraz z uczniami opuścili sale dydaktyczne i udali się na plac boiska szkolnego, zgodnie z kierunkami wyjść ewakuacyjnych.

 

 Po wyjściu z sal dydaktycznych i budynku szkoły nauczyciel złożył meldunek o stanie osobowym ewakuowanych uczniów. Kierujący ewakuacją,

Dyrektor Szkoły w trakcie trwania ewakuacji polecił pracownikom obsługi sprawdzenie wszystkich pomieszczeń, czy ewentualnie ktoś nie pozostał niezauważony w budynku.

Po przyjęciu meldunku przez Pana Dyrektora, o ilości ewakuowanych osób, nastąpiło krótkie podsumowanie przebiegu ćwiczeń. Po zakończeniu ewakuacji wszyscy wrócili do swoich dalszych zajęć.

Zabiegliński Mariusz

Spisywanie stanów osobowych klas   Dyrektor z funkcjonariuszem PSP .

 

_______________________________

powrót do góry strony

 

Wycieczka na Święty Krzyż – Sandomierz Wychowankowie Inernatu wraz z zwychowawcami: M. Giska oraz M. Sapalski na drodze do Sankuarium na Swiętym Krzyżu.

W dniu 04.10.2023 roku odbyła się wycieczka na Święty Krzyż – Sandomierz dla wychowanków Internau przy ZSCKR w Potoczku. W wycieczce udział wzięło 18 wychowanków Internatu pod opieką wychowawców: pana Mariana Giski oraz Mariusza Sapalskiego.

Celem wycieczki było propagowanie poznawania najbliższej okolicy, jej piękna kulturowego oraz przyrodniczego.

Jako pierwsze wychowankowie odwiedzili Sanktuarium na Świętym Krzyżu, do którego dotarli drogą królewską.

Po zwiedzeniu sanktuarium i poznaniu jego historii wsyscy udali się na galerię widokową, gdzie podziwiali piękno ziemi świętokrzyskiej oraz urokliwe gołoborza. Po obiadzie w Sandomierzu udaliśmy się na Rynek miasta, gdzie wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy Podziemną Trasę Turystyczną. Po zwiedzaniu Rynku, Bramy Opatowskiej, Katedry i innych zabytków starego miasta wychowankowie udali się w kierunku Bulwarów Nadwiślańskich.

Zwieńczeniem wyjazdu był rejs statkiem po Wiśle oraz spacer po urokliwym Wawozie Królowej Jadwigi.

Wychowankowie wraz z wchowawcą M. Giską na wystawie w Sankuarium na Swiętym Krzyżu.  Zwiedzanie Podziemnej Trasy Turystycznej w Sandomierzu przez wychowanków Internatu.  Wychowankowie internatu wraz z wychowawcami na przed budynkiem Rynku w Sandomierzu.  Wychowankowie wraz z wychowawcą M. Giską na statku Syrenka podczas rejsu po Wiśle w Sandomierzu.  Wychowankowie: M. Freda, K. Gil, J. Jańczak, J. Sielska oraz M. Król w Wąwozie Królowej Jadwigi W Sandomierzu.

 

_______________________________

powrót do góry strony

 

Mistrzostwa Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych

W dniu 04.10.2023 r. nad Zalewem Janowskim odbyła się Powiatowa Licealiada w sztafetowych biegach przełajowych. W biegu chłopców na starcie stawiło się siedem sztafet z następujących szkół: ZSCKR w Potoczku, ZS w Janowie Lubelskim, ZST w Janowie Lubelskim, LO w Janowie Lubelskim. Nasza drużyna zdziesiątkowana chorobami uplasowała się na czwartym miejscu.

Oto skład reprezentacji ZSCKR w Potoczku: Kiszka Kacper, Witek Krystian, Fila Patryk, Cieśla Jakub, Przywara Dominik, Płecha Dawid, Bobin Grzegorz, Sender Paweł. Słowa uznania należą się naszym zawodnikom za zaangażowanie i wolę walki.


Mariusz Karkusiewicz

start do biegu w kategorii chłopców. Siedem startujących sztafet z następujących szkół: ZSCKR w Potoczku, ZS w Janowie Lubelskim, ZST w Janowie Lubelskim, LO w Janowie Lubelskim - Powiatowa Licealiada w sztafetowych biegach przełajowych,  pamiątkowe zdjęcie drużyny chłopców ZSCKR Potoczek, pierwszy z prawej-nauczyciel wf Mariusz Karkusiewicz - Powiatowa Licealiada w sztafetowych biegach przełajowych, 

 

________________________________

powrót do góry strony

Sprzątamy dla Polski

4 października 2023 roku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz Wolontariatu zaangażowali szkołę do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji „Sprzątamy dla Polski”. Uczniowie naszej szkoły sprzątali pobliskie tereny naszej szkoły. Celem przedsięwzięcia jest promowanie postawy odpowiedzialności społecznej, patriotyzmu oraz troski o środowisko naturalne. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję uczniom i nauczycielom!

                                                                                    Magdalena Szyszka

                                                                                   Ewa Król

Zbieranie śmieci – pobliskie tereny szkoły  Zbieranie śmieci

 

________________________________

powrót do góry strony

Operacja „Moje zrównoważone innowacyjne gospodarstwo”

Pięcioro uczniów (Tomasz Knieja, Kacper Tyniec, Jakub Breś, Kamila Konopa, Szymon Rycerz) wraz z opiekunem w dniach 03 i 04 pażdziernika uczestniczyło w szkoleniu połączonym z warsztatami, których organizatorem było Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Celem tej operacji było aktywizowanie uczniów szkół rolniczych do podejmowania w swoim gospodarstwie rodzinnym inicjatyw na rzecz ich rozwoju, uwzględniając innowacyjne rozwiązania, efektywne wykorzystanie zasobów, oraz łagodzenie presji środowiskowej przez produkcję rolniczą.          zęść teoretyczna: Operacja „Moje zrównoważone innowacyjne gospodarstwo”                                                       

 

W programie szkolenia uwzględniono zagadnienia:

- wsparcie finansowe inwestycji w rolnictwie ze środków Unii Europejskiej w tym PS WPR

- innowacyjność w rolnictwie jako szansa dla rozwoju gospodarstwa rolnego i poprawa jego pozycji na konkurencyjnym rynku

- innowacyjność a rozwiązania prośrodowiskowe i proklimatyczne

- cyfryzacja w rolnictwie

- biznesplan i jego struktura

- analiza sytuacji produkcyjnej i  ekonomicznej (studium przypadku)

Powyższe zagadnienia zrealizowali przedstawiciele CDR w Brwinowie Oddział w Krakowie/Poznaniu. Operacja finansowana ze Środków Unii Europejskiej w ramach Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich: EUROPA INWESTUJĄCA W OBSZARY WIEJSKIE. Wspólne zajęcia warsztatowe z udziałem uczniów z ZSCKR w Sandomierzu i ZSCKR w Różańcu, prowadzone pod nadzorem w/w doradców pozwoliły na ugruntowanie otrzymanych w trakcie szkolenia informacji. W dalszej części operacji uczestnicy zobowiązani zostali do opracowania biznesplanu: Moje zrównoważone i innowacyjne gospodarstwo, przesłania w formie publikacji elektronicznej do MRiRW. Najlepsze prace zostaną nagrodzone.

Uczestnictwo uczniów w szkoleniu połączonym z warsztatami stanowi niezbędny element wiedzy i doświadczeń, które z pewnością wykorzystają  zarówno w trakcie dalszej edukacji, jak i w gospodarstwach prowadzonych samodzielnie lub wspólnie z rodzicami.

                                                                           Marianna Siembida

z2 Moje zrównoważone innowacyjne gospodarstwo”, warsztaty - wspólna praca z uczniami z ZSCKR w Rózańcu i ZSCKR w Sandomierzu  z3 Moje zrównoważone innowacyjne gospodarstwo”, warsztaty - wspólna praca z uczniami z ZSCKR w Rózańcu i ZSCKR w Sandomierzu

________________________________

powrót do góry strony

Dzień Chłopaka - kultywujemy tradycje internatu

„ Drodzy koledzy! W dniu Waszego święta ,
najlepsze życzenia składają dziewczęta”

 Jak co roku, z okazji Dnia Chłopaka,  dziewczęta naszego internatu  przygotowały dla swoich kolegów i panów wychowawców miłą niespodziankę. Uroczystość odbyła się 2 października 2023r.

Dziewczęta  stanęły na wysokości zadania i przygotowały część artystyczną w formie konkursu. Panowie musieli sprostać m.in. następującym konkurencjom: przyszywanie guzików, ubijanie piany, wiązanie krawata. Chłopcy mieli także okazję wykazać się zdolnościami artystycznymi, wokalnymi i tanecznymi.
Jury w składzie: Jagoda Chmura, Milena Krzos, Dominika Pizoń, wyłoniło zwycięzców poszczególnych konkurencji. Serdecznie wszystkim gratulujemy!!!

W rolę prowadzących wcieliły się Kamila Konopa i Aleksandra Student.  Na koniec dziewczyny wykonały utwór  „Chodź pomaluj mój świat”, zadedykowany specjalnie dla naszych panów. 

Aby wyrazić swoją sympatię dziewczęta złożyły chłopcom życzenia i wręczyły słodkie upominki.

A.     Czajka

 
zdjęcie grupowe wychowanków internatu na stołówce, „Dzień chłopaka”, 02.10.23r.  konkurs zaplatania warkoczy podczas „Dnia chłopaka”, na krzesłach siedzą od lewej: Surowiec Nadia, Beata Szkutnik, Oliwia Krasińska, Martyna Freda, Oliwia Kępka, na górze stoją od lewej: Czuj Dawid, p. marian Giska, Mariusz Wicik, p. Damian Puzio, Tomasz Knieja, 02.10.23r.  wychowankowie internatu podczas „Dnia chłopaka”, stołówka internatu, 02.10.23r.   konkurs ubijania piany podczas „Dnia chłopaka”, Dominik Jasiński, Dawid Płecha, Kacper Drozda, stołówka internatu, 02.10.23r.  konkurs taneczny od lewej: Paweł Góreczny, Dawid Płecha, Arkadiusz Baran, Dominik Jasiński, prowadząca Aleksandra Student, stołówka internatu, 02.10.23r.  jury konkursu od lewej Dominika Pizoń, Jagoda Chmura, Milena Krzos. W tle Natalia Wicik i Kinga Gil, 02.10.23r

________________________________

powrót do góry strony

Przekazanie wozu strażackiego dla OSP Potok Wielki

Ochotnicza Straż przy ZSCKR w Potoczku, miała przyjemność uczestniczyć w uroczystości gminnej. W dniu pierwszego października 2023 roku na placu GS w Potoku Wielkim miało miejsce przekazanie nowego lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego Renault Master dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Potoku Wielkim. Podczas oficjalnej części uroczystości dokonano odczytania aktu przekazania samochodu, a prezesowi OSP Potok Wielki kluczyki wręczyli nadbrygadier Grzegorz Alinowski Lubelski Komendant Wojewódzki PSP w Lublinie, starszy brygadier Grzegorz Pazdrak Komendant PSP w Janowie Lubelskim, brygadier Tomasz Serwatka – Zastępca Komendanta PSP w Janowie Lubelskim.

Mariusz Zabiegliński

Krzysztof Kurasiewicz

Paweł Nieściur

 

    Strażacy OSP przy ZSCKR w Potoczku wraz z pracownikami i nauczycielami szkoły  Strażacy ochotnicy i zarazem uczniowie  Zdjęcie nr 3 Straże Gminy Potok na placu po byłym GS.

 

________________________________

powrót do góry strony

Poczęstunek z okazji Dnia Chłopaka

29 września 2023 roku w naszej szkole uczniowie Samorządu Uczniowskiego zorganizowali poczęstunek z okazji Dnia Chłopaka. Uczniowie i uczennice z gastronomii przygotowali pyszne przekąski. Chłopcy ubrani w eleganckie koszule, krawaty i muszki tego dnia byli nie pytani. Oczywiście nie zabrakło życzeń i miłej atmosfery.

 

Z okazji tego dnia niezwykłego,

Życzymy Wam chłopcy

Wszystkiego najlepszego,

Humoru radosnego

I aby codziennie spotkało Was

coś miłego i radosnego!

                                                                                             Magdalena Szyszka

Chłopcy z I bt w muszkach i krawatach  Chłopcy z II btf w muszkach i krawatach  Dziewczęta zajmujące się poczęstunkiem z okazji dnia chłopaka

 

________________________________

powrót do góry strony

starsze wiadomości