AKTUALNOŚCI ZSCKR w POTOCZKU

nowsze wiadomości

życzenia świąteczne ZSCKR w Poroczku

___________________________________________________

Powrót do góry strony

 Wigilia w klasie IV BT

Pójdźmy wszyscy do stajenki

Do Jezusa i Panienki

Powitajmy Maleńkiego

I Maryję, matkę Jego…

Przy stole wigilijnym 2023-12-21 4BT

22 grudnia 2023 r. odbyło się spotkanie wigilijne, które przygotowali uczniowie klasy IV BT Technikum.

Zgodnie z staropolską  tradycją  wigilijną przyrządzono potrawy postne.

Uroczystość klasową uświetnili: Dyrektor Szkoły - Dariusz Wolan i ks. Krzysztof Cisowski - nasz katecheta.

Uroczystość rozpoczął odczytaniem fragmentu pisma świętego Szymon Rycerz, a później odmówił modlitwę  ks. K. Cisowski

Wspólnie spędzony czas, świąteczne życzenia, śpiewanie kolęd, radosne biesiadowanie w oczekiwaniu na Boże Narodzenie wzmocniło pozytywne relacje w klasie

 Oby ten radosny czas towarzyszył wszystkim  w nadchodzącym Nowym Rok. Życzą uczniowie klasy IV BT

Jolanta Olszyńska

wspólne zdjęcie klasy 4BT z wychowawczynia na tle klasowej choinki 2023-12-21  wspólne zdjęcie klasy 4BT z ks. katechetą na tle klasowej choinki 2023-12-21

 

___________________________________________________

Powrót do góry strony

 

Bóg się rodzi.Pan Dyrektor Dariusz Wolan składając życzenia bożonarodzeniowe.

            Dwa tysiące lat temu przyszedł na świat Jezus Chrystus, Syn Boży, rodząc się w stajence betlejemskiej jako bezbronne Dziecię Jezus. Betlejem jest blisko, na odległość ludzkiego serca, na odległość otwartych szeroko ramion. Betlejem jest blisko. Każdego dnia możesz tu przyjść. Każdego dnia Bóg czeka na Ciebie...

            21 grudnia 2023 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku odbył się uroczysty apel z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W apelu brali udział zaproszeni goście, grono pedagogiczne oraz cała społeczność szkolna. Uczniowie przygotowali przegląd kolęd wraz z refleksjami dotyczącymi Świąt Bożego Narodzenia.

Po części artystycznej ks. Krzysztof Cisowski dokonał poświęcenia opłatków. Następnie zaproszeni goście, grono pedagogiczne z dyrekcją na czele oraz wszyscy pozostali pracownicy szkoły udali się na spotkanie opłatkowe na stołówkę internatu.

Zespół muzyczny wraz z chórem.  Uczennice klasy 2PT i 1LT.  Chór składający się z uczennic klas 1LT, 2PTL, 2PT, 4FTP, 5FTP.  Ks. Krzysztof Cisowski odczytujący fragment Pisma Świętego.  Pan Rafał Wieprzek wraz z zespołem. 

 

___________________________________________________

Powrót do góry strony

 

Wigilia w internacie

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości i piękna, czas okazywania sobie nawzajem miłości i życzliwości. Ze świętami związane są różne tradycje, a jedną z nich jest wieczerza  wigilijna. Ta szczególna uroczystość odbyła się w naszym internacie 20 grudnia 2023r. Przewodniczący Rady Młodzieżowej Internatu, Tomasz Knieja odczytał fragmentu Ewangelii wg św. Łukasza o narodzeniu Jezusa, po czym wszyscy podzielili się opłatkiem.

życzenia świąteczne wychowankom i wychowawcom internatu składa dyrektor szkoły Dariusz Wolan.

Świąteczne życzenia do młodzieży skierował dyrektor szkoły Dariusz Wolan oraz Agata Czajka. Przy pięknie przystrojonych stołach zasiedliśmy do wieczerzy wigilijnej, pełnej pysznych potraw, przygotowanych przez nasze panie kucharki. W świąteczny nastrój wprowadził nas śpiew kolęd w wykonaniu wychowanków oraz wychowawców internatu. Oprawę muzyczną uroczystości przygotował p. Marian Giska ze swoim zespołem, we współpracy z p. Rafałem Wieprzkiem. Cieszymy się, że młodzież odkrywa swoje talenty muzyczne i chętnie dołącza do zespołu, poszerzając jego skład. 

Wigilia przebiegała w atmosferze rodzinnego ciepła i wzajemnej życzliwości. Oby ten radosny czas towarzyszył każdemu w nadchodzącym Nowym Roku.

A.Czajka

przewodniczący Rady Młodzieżowej Internatu Tomasz Knieja czyta fragment Ewangelii o Narodzeniu Jezusa  uczestnicy Wigilii w skupieniu słuchają fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Jezusa, który odczytuje przewodniczący RMI Tomasz Knieja.  śpiew kolęd w wykonaniu zespołu muzycznego

 

___________________________________________________

Powrót do góry strony

 

ZSCKR w Potoczku charytatywnie

 W naszej szkole tuż przed Świętami Bożego Narodzenia została zorganizowana zbiórka dla chorej onkologicznie Dominiki – dziesięcioletniej dziewczynki, uczennicy Publicznej Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Modliborzycach.  Z tej przyczyny przedstawicielki Szkolnego Koła Wolontariatu sprzedawały specjalnie upieczone i udekorowane pierniczki. Cała społeczność szkolna ZSCKR w Potoczku, jak również uczniowie i nauczyciele z pobliskiej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Potoczku włączyli się w pomoc i ochoczo kupowali świąteczne wyroby. Mamy nadzieję, że dołożyliśmy tę małą „cegiełkę”, dzięki czemu Dominika w pełni wróci do zdrowia, czego jej z całego serca życzymy!

 

Wolontariuszki ZSCKR w Potoczku sprzedają pierniczki w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Potoczku – zdjęcie grupowe  Wolontariuszki wraz z dziewczętami z klasy II PTL  Pierniczki  Pierniczki w koszyku  Wolontariuszki ZSCKR w Potoczku i uczennica Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Potoczku  Wolontariuszki ZSCKR w Potoczku i uczeń klasy III BB Szymon Michalec  Uczennica klasy II PTL Maja Grządka

 

 

___________________________________________________

Powrót do góry strony

 

Spotkanie Wigilijne klas 3PTL i 5FTP

                   W dniu 19 grudnia 2023r. odbyło się spotkanie wigilijne klas 3PTL i     5FTP w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych.

Uczniowie wspólnie  z panią Agnieszką Zarzeczną przygotowali Wigilię klasową. Wigilia to świetny moment, aby w atmosferze wzajemnej życzliwości, przy dźwiękach  znanych i lubianych kolęd oraz wspólnym posiłku wprowadzić wszystkich w magiczny świat Świąt Bożego Narodzenia. Swoją obecnością zaszczycił nas pan Dyrektor Dariusz Wolan ,Wicedyrektor Andrzej Olszyński, pan  Marek Hołody i pani Monika Krakowska-Widz- wychowawca klasy 3PTL ,pan Piotr Spyra wychowawca-5FTP Wszyscy poczuli atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

                                                                                  Agnieszka Zarzeczna

Wspólne zdjęcie klas robiących wigilię.  Na Wigilię klasową przybył św. Mikołaj.  Wspólne spotkanie Wigilijne uczniów kl. 3PTL i 5FTP. 

___________________________________________________

Powrót do góry strony

Poznajemy swoją ojcowiznę - konkurs „Moja Mała Ojczyzna” Karolina Lisek, uczennica kl. IV FTP odbiera nagrodę z rąk Starosty Janowskiego Artura Pizonia

 Karolina Lisek, uczennica klasy IV FTP znalazła się w gronie laureatów konkursu „Moja Mała Ojczyzna”, który odbył się 14grudnia w Zespole Szkół Technicznych  w Janowie Lubelskim.

W zmaganiach konkursowych uczestniczyło 24 uczniów z trzech szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu janowskiego:  I LO im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim , ZST w Janowie Lubelskim oraz z naszej szkoły. Karolina zajęła piąte miejsce, pierwsze cztery wywalczyli uczniowie Zespołu Szkół Technicznych. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe z rąk Starosty Janowskiego Artura Pizonia, Wicestarosty Michała Komackiego oraz Dyrektor ZST Iwony Pająk.

Konkurs miał na celu poszerzenie wiedzy o historii Ziemi Janowskiej, w tym poznawanie geografii, historii, folkloru, kultury i aktualnych wydarzeń. Z ZSCKR w Potoczku  uczestniczyło w nim ośmioro uczniów: Karolina Lisek, Łukasz Kozik, Kacper Brodowski, Paweł Biernat, Piotr Oszust, Wojciech Chołody, Jakub Cieśla i Wiktor Długosz.

Wszyscy wykazali się dużą wiedzą rozwiązując zadania konkursowe.

Serdeczne gratulacje i podziękowania dla wszystkich uczestników z naszej szkoły.

Pamiątkowe zdjęcie laureatów konkursu z organizatorami i fundatorami nagród; od lewej stoją: Wicestarosta Janowski Michał Komacki, nagrodzeni uczestnicy konkursu, Starosta Janowski Artur Pizoń, Dyrektor ZST Iwona Pająk;

 

___________________________________________________

Powrót do góry strony

MISTRZOSTWA SZKOŁY W PIŁCE RĘCZNEJ

Szczypiorniści z dziewięciu klas rywalizowali przez trzy tygodnie w Międzyklasowym Turnieju Piłki Ręcznej o Puchar Dyrektora ZSCKR w Potoczku.

pamiątkowe zdjęcie trzech najlepszych drużyn: 5 BT, 3 BB. 5 FTP. Pierwszy z lewej-nauczyciel wf Piotr Spyra, druga z lewej - nauczyciel wf Justyna Wielgus, trzeci z lewej -dyrektor ZSCKR w Potoczku Dariusz Wolan, pierwszy z prawej- nauczyciel wf Mariusz Karkusiewicz -Międzyklasowy Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Dyrektora ZSCKR w Potoczku, Potoczek 15.12.2023 r

 Najpierw odbyły się mecze w trzech grupach systemem „każdy z każdym”. Następnie rozegrano mecze półfinałowe i finały, które odbyły się 15.12.2023 r. w naszej hali sportowej.
W spotkaniu o III miejsce klasa 5 FTP okazała się lepsza od swoich młodszych kolegów z klasy 2 BT. W wielkim finale klasa 5 BT pokonała klasę 3 BB - 9:8, po bardzo wyrównanym i emocjonującym meczu, zdobywając puchar za I miejsce. Zwycięska drużyna występowała w następującym składzie: Karol Zyśko, Tomasz Knieja, Mateusz Tyza, Mateusz Wojciechowski, Kacper Pizoń, Michał Zarębski, Michał Kłodnicki, Paweł Skupiński.
Najlepszym zawodnikiem turnieju został Karol Zyśko z klasy 5 BT, zaś bramkarzem Mateusz Kolaga z klasy 3 BB. Okazały puchar, statuetki, pamiątkowe medale i dyplomy wręczył dyrektor szkoły Dariusz Wolan wraz z nauczycielami wychowania fizycznego.
Mecz finałowy uświetnił występ szkolnej grupy cheerleaders prowadzonej przez p. Justynę Wielgus.
Gratulujemy zarówno piłkarzom ręcznym, jak i grupie tanecznej dziewcząt znakomitego występu!

Mariusz Karkusiewicz

mecz finałowy pomiędzy klasą 5 BT a 3 BB -Międzyklasowy Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Dyrektora ZSCKR w Potoczku, Potoczek 15.12.2023 r  najlepszy zawodnik turnieju Karol Zyśko podczas rzutu na bramkę w meczu finałowym pomiędzy klasą 5 BT a 3 BB , sędziuje dyrektor szkoły Dariusz Wolan (pierwszy z prawej)- Międzyklasowy Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Dyrektora ZSCKR w Potoczku, Potoczek 15.12.2023 r  występ szkolnej grupy cheerleaders - Międzyklasowy Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Dyrektora ZSCKR w Potoczku, Potoczek 15.12.2023 r  efektowne zakończenie układu szkolnej grupy cheerleaders - Międzyklasowy Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Dyrektora ZSCKR w Potoczku, Potoczek 15.12.2023 r  Karol Zyśko odbiera nagrodę dla najlepszego zawodnika turnieju od dyrektora szkoły Dariusza Wolana (drugi z lewej) i nauczyciela wf Mariusza Karkusiewicza (pierwszy z lewej)- Międzyklasowy Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Dyrektora ZSCKR w Potoczku, Potoczek 15.12.2023 r  Mateusz Kolaga z nagrodą dla najlepszego bramkarza turnieju wręczoną przez dyrektora szkoły Dariusza Wolana (pierwszy z lewej) - Międzyklasowy Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Dyrektora ZSCKR w Potoczku, Potoczek 15.12.2023 r  Mateusz Tyza z pucharem dla najlepszej drużyny turnieju wręczoną przez dyrektora szkoły Dariusza Wolana (pierwszy z lewej) - Międzyklasowy Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Dyrektora ZSCKR w Potoczku, Potoczek 15.12.2023 r  pamiątkowe zdjęcie najlepszej drużyny -klasa 5 BT. Pierwsza z lewej – nauczyciel wf Justyna Wielgus, drugi z lewej- wychowawca klasy Zenon Mazur, pierwszy z prawej- nauczyciel wf Mariusz Karkusiewicz drugi z prawej dyrektor ZSCKR w Potoczku Dariusz Wolan, trzeci z prawej- nauczyciel wf Piotr Spyra-Międzyklasowy Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Dyrektora ZSCKR w Potoczku, Potoczek 15.12.2023 r

___________________________________________________

Powrót do góry strony

 

Nowy plan lekcji od 18 grudnia 2023r.

Od 18  grudnia obowiązuje nowy plan lekcji dla szkół dziennych.

Dostępny jest w zakładce plany lekcji

___________________________________________________

Powrót do góry strony

 

VI Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego

Już po raz szósty gościliśmy w naszej hali uczniów szkół podstawowych na Mikołajkowym Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora ZSCKR w Potoczku. W zawodach, które odbyły się 13 grudnia br. uczestniczyli zawodnicy z siedmiu szkół podstawowych: Potok Wielki, Potoczek, Potok Stany, Wierzchowiska, Modliborzyce, Stojeszyn Pierwszy i Momoty Górne.

– pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników turnieju z nagrodami za czołowe miejsca wraz z opiekunami oraz dyrektorem ZSCKR w Potoczku Dariuszem Wolanem (pierwszy z prawej)-VI Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora ZSCKR w Potoczku, Potoczek 13.12.2023 r

 W turnieju poza konkurencją wzięli również udział uczniowie klas pierwszych ZSCKR w Potoczku: Oliwia Krasińska, Beata Szkutnik, Kinga Miś, Dawid Płecha, Arkadiusz Baran, Patryk Zdanowski.
Oto końcowe wyniki:
Klasyfikacja indywidualna dziewcząt:
I m – Magdalena Startek PSP Momoty Górne
II m – Julia Grzesiak PSP Potok Stany
III m – Oliwia Wilk PSP Potok Stany
Klasyfikacja indywidualna chłopców:
I m – Bartłomiej Rawski PSP Wierzchowiska
II m – Dominik Sulima PSP Potok Wielki
III m – Marcin Adamczyk PSP Modliborzyce
Klasyfikacja drużynowa:
I m - PSP Wierzchowiska
II m - PSP Momoty Górne
III m - PSP Potok Wielki
Najlepszymi zawodnikami ZSCKR w Potoczku zostali: Kinga Miś z kl. 1LT i Patryk Zdanowski z kl. 1BTR. Organizatorzy zadbali również o upominki i słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników zawodów. Wyróżnieni zawodnicy nagrodzeni zostali dyplomami i statuetkami, a zwycięska szkoła w klasyfikacji drużynowej pucharem wręczonym przez dyrektora szkoły Dariusza Wolana. Nad właściwym przebiegiem turnieju czuwali nauczyciele wychowania fizycznego: Justyna Wielgus i Mariusz Karkusiewicz. W organizację imprezy włączyli się również uczniowie klas pierwszych, którzy wzorowo wywiązali się z roli sędziów i obsługi zawodów.
Dziękujemy wszystkim szkołom za udział w sportowej rywalizacji i zapraszamy za rok.


Mariusz Karkusiewicz

Otwarcie zawodów, powitanie wszystkich uczestników przez dyrektora szkoły Dariusza Wolana -VI Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora ZSCKR w Potoczku, Potoczek 13.12.2023 r  wręczenie upominków dla wszystkich zawodników turnieju -VI Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora ZSCKR w Potoczku, Potoczek 13.12.2023 r  gry pojedyncze w kategorii dziewcząt i chłopców -VI Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora ZSCKR w Potoczku, Potoczek 13.12.2023 r  dyrektor szkoły Dariusz Wolan (pierwszy z prawej) i zawodnik z PSP w Wierzchowiskach z pucharem za Im w klasyfikacji drużynowej-VI Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora ZSCKR w Potoczku, Potoczek 13.12.2023 r___________________________________________________

Powrót do góry strony

Kamila Konopa – Stypendystką Prezesa Rady Ministrów

 Kamila Konopa z klasy IV FTP znalazła się w elitarnym gronie 224 uczniów województwa lubelskiego, którzy otrzymali stypendium Prezesa Rady Ministrów. Stypendium przyznawane jest uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w szkole średnią ocen. Uroczyste wręczenie dyplomów odbyło się 16 listopada br. w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. Ponieważ tego dnia Kamila reprezentowała naszą szkolę w konkursie recytatorskim,  dyplom Stypendystki odebrała z rąk dyrektora szkoły pana Dariusza Wolana na apelu szkolnym w dniu 11grudnia 2023r.

Serdecznie gratulujemy uzyskanego wyróżnienia, życząc kolejnych sukcesów, a pozostałych uczniów zachęcamy do pozytywnej rywalizacji.

Opis zdjęcia – wręczenie dyplomu Stypendystce PRM, 11.12.2023r  

 

 

___________________________________________________

Powrót do góry strony

 

Dzień Wolontariusza w naszej szkole

 5 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej przyczyny w naszej szkole odbył się uroczysty apel mający na celu wyjaśnienie czym jest wolontariat, jakie są jego zadania, kto może zostać wolontariuszem.  Wydarzenie uświadomiło jak ważna jest pomoc drugiemu człowiekowi, okazanie współczucia i wsparcia. Na apelu została pokazana prezentacja, ukazująca akcje charytatywne, w których brali udział wolontariusze z naszej szkoły – a było ich naprawdę spoko! Opiekunowie wolontariatu: M. Szyszka, E. Król, M. Sapalski wraz z Dyrektorem D. Wolanem wręczyli nagrody i dyplomy najbardziej zasłużonym wolontariuszom: D. Pizoń z kl. II PTL, J. Krawczyk z kl. IV FTP i Marcie Ferudze z kl. V FTP.

Zachęcamy uczniów do przyłączenia się do drużyny wolontariuszy i zaangażowanie się w pomaganie innym. Dobro wraca!

Wręczenie nagród i dyplomów najbardziej zasłużonym wolontariuszom. Od lewej: Dyrektor Dariusz Wolan, Mariusz Sapalski, Magdalena Szyszka, Ewa Król. Uczennice: Dominika Pizoń 2 PTL, Joanna Krawczyk 4 FTP,   Recytacja – Aleksandra Widz, Kinga Miś z klasy 1 LT  Recytatorzy i osoby śpiewające na Apelu z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza  Narratorzy : Magdalena Dzadz kl. 2 PTL, Piotr Oszust klasa 2 BTR  Recytacja Maja Grządka kl 2 PTL 

Recytacja Dawid Zioło kl. 2 BTR

 

___________________________________________________

Powrót do góry strony

Rozpoczynamy nabór uczniów do udziału w projekcie praktyk zagranicznych !

 

W dniach 11-18 grudnia 2023 w naszej szkole odbędzie się rekrutacja uczniów do udziału w projekcie dwutygodniowej  praktyki zagranicznej w Grecji.
Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły, w ramach przyznanej akredytacji,  będą mogli wziąć udział w projekcie praktyk zagranicznych nr 2023-1-PL01-KA121-VET000126837 dofinansowanym przez Unię Europejską.

Głównym działaniem projektu będą dwutygodniowe praktyki zawodowe  uczniów, które odbędą się w Grecji, w dniach 21.04-04.05.2024 r. Projekt skierowany jest do uczniów, którzy w roku szkolnym 2023/2024 kształcą się na kierunkach : technik rolnik , technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz technik żywienia i usług gastronomicznych.

Uczniowie zakwalifikowani do udziału w projekcie będą brać udział w zajęciach przygotowawczych do praktyk, praktykach zawodowych, ewaluacji oraz działaniach upowszechniających rezultaty projektu.

W trakcie trwania praktyk opiekunami uczestników będą nauczyciele szkoły, którzy zaangażowani zostaną w realizację projektu. Koordynatorem projektu, z ramienia Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku, jest p. Piotr Spyra.

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji i uczestnictwa w projekcie oraz formularze zgłoszeniowe do projektu dla osób zainteresowanych udziałem w praktyce zagranicznej dostępne będą w bibliotece i na stronie szkolnej w zakładce projekty.

                                                                                              Piotr Spyra

                                                                                         koordynator projektu

więcej informacji w zakładce projekty

___________________________________________________

Powrót do góry strony

 

MIKOŁAJKI W  INTERNACIE

W naszym internacie już na dobre zapanowała świąteczna atmosfera. Na stołówce zabłysnęła piękna kolorowa choinka, a  wychowankowie udekorowali swoje pokoje.  Zgodnie z tradycją, 6 grudnia 2023r. zawitał do naszego internatu Święty Mikołaj. Podarował on wszystkim wychowankom słodkie upominki, niektórzy otrzymali także tradycyjne rózgi. Podczas wręczania prezentów uczniowie musieli wykonać określone zadania. Wszystkim dopisywał świetny humor!

Dziękujemy Święty Mikołaju za prezenty i obiecujemy, że będziemy grzeczni przez cały przyszły rok!

Rada Młodzieżowa Internatu

Mikołaj odwiedził pokój nr 9 od lewej: Milena Krzos, Amelia Bylewska, Oliwia Niedzielska, w roli Mikołaja Kacper Pizoń, pomocnik mikołaja Tomasz Knieja, śnieżynka Jagoda Chmura, Julka Soboń, śnieżynka Nikoletta Matyka  Mikołaj w odwiedzinach w pokoju nr 2, od lewej: Nikoletta Matyka, Jagoda Chmura, Tomasz Hyjek, Tomasz Knieja, Kacper Pizoń, Mariusz Wicik.  Mikołaj w odwiedzinach w pokoju nr 24, od lewej: Nikoletta Matyka, Jagoda Chmura, Król Marcel, Paweł Sender,Tomasz Knieja, Szymon Głąb, Kacper Pizoń,   Mikołaj na stołówce od lewej: Szymon Michalec, , Jagoda Chmura, Nikoletta Matyka, Tomasz Knieja, Kacper Pizoń, Stanisław Kozik.

 

___________________________________________________

Powrót do góry strony

Szkolny konkurs wiedzy o AIDS

Z okazji  obchodów Światowego Dnia Walki z AIDS przeprowadzony został w naszej szkole konkurs wiedzy o AIDS. Celem  konkursu było poszerzenie wiedzy uczniów na temat HIV/AIDS, zapobieganie zachowaniom ryzykownym  oraz promowanie zdrowego stylu życia. Do konkursu zgłosiło się 15 osób – wychowanków internatu. Konkurs polegał na wypełnieniu testu jednokrotnego wyboru.   Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

1 miejsce zajęła  Student Aleksandra z klasy 2 PTL – uzyskała 23 pkt na 24 możliwych.

2 miejsce zajęła Bącal Zuzanna z klasy 2 PT  z wynikiem 18 pkt

3 miejsce zajęli: Dycha Jan (2 BT), Konopa Kamila (4 FTP), Kępka Oliwia (2 PTL) – uzyskali po 16 pkt.

W dniu 6 grudnia 2023r. dyrektor szkoły Pan Dariusz Wolan uroczyście wręczył uczniom dyplomy i nagrody ufundowane przez Gminną Komisję Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Potoku Wielkim.

Ewa Pęk

uczniowie wypełniający test wiedzy o HIV/AIDS  uczniowie, którzy zajęli I, II i III miejsce w konkursie wiedzy o AIDS: Student Aleksandra, Bącal Zuzanna, Kępka Oliwia, Konopa Kamila, Dycha Jan.

 

___________________________________________________

Powrót do góry strony

Lokalne Targi Pracy i Edukacji Zawodowej w Lublinie

W ramach realizacji działań związanych z doradztwem zawodowym grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w Lokalnych Targach Pracy i Edukacji Zawodowej, które odbyły się  5.12.2023r. w Hali Targów Lublin. Organizatorami targów były instytucje:  Miejski Urząd Pracy w Lublinie, Caritas Archidiecezji Lubelskiej we współpracy z Kuratorium Oświaty w Lublinie i Katolickim Uniwersytetem Lubelskim Jana Pawła II. Wśród wystawców byli pracodawcy, instytucje wsparcia zatrudnienia, urzędy pracy, organizacje pozarządowe, placówki edukacyjno-szkoleniowe, biura karier, szkoły zawodowe, policealne, kształcenia ustawicznego oraz uczelnie wyższe. Nasi uczniowie mieli okazję porozmawiać z pracodawcami,  przedstawicielami uczelni wyższych oraz zapoznać się z ofertą edukacyjną tych uczelni. Aktywnie uczestniczyli też w konkursach organizowanych przez wystawców.

                                                                                                          Ewa Pęk, Agata Czajka

grupa uczniów ZSCKR w Potoczku przed Halą Targi Lublin  uczennice N. Matyka i J. Chmura przy stoisku szkoły z Pszczelej Woli  młodzież zwiedzająca wystawy szkół ponadpodstawowych  uczniowie P. Baran i L. Witek przy stoisku Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie  uczniowie K. Konopa i L. Witek przy stoisku Uczelni Korczaka w Lublinie  uczniowie K. Konopa, L. Witek i P. Baran przy stoisku Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie  uczniowie J. Chmura, N. Matyka i K. Drozda przy stoisku Wojskowego Centrum rekrutacji w Lublinie  uczennica K. Konopa przy stoisku WCR w Lublinie  uczniowie P. Baran, L. Witek z nagrodami za udział w konkursie

 

___________________________________________________

Powrót do góry strony

 

MISTRZOSTWA POWIATU W SZACHACH

Uczniowie ZSCKR w Potoczku pokazali się z bardzo dobrej strony zajmując II miejsce w Powiatowej Licealiadzie w szachach, która odbyła się 5 grudnia br. w ZST w Janowie Lubelskim.

pamiątkowe zdjęcie drużyny ZSCKR w Potoczku , od lewej nauczyciel wf Mariusz Karkusiewicz, Magdalena Szymona, Adrian Kuziora, Łukasz Kozik, Szymon Wilk - Powiatowa Licealiada w szachach, Janów Lubelski 05.12.2023 r


W zawodach brały udział cztery drużyny szachowe. Turniej stał na wyrównanym poziomie, a o zwycięstwie w niektórych pojedynkach decydowały ostatnie sekundy regulaminowego czasu gry.
Końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco:
I m – Liceum Ogólnokształcące w Janowie Lubelskim (pierwsza drużyna)
II m – Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku
III m – Zespół Szkół Technicznych w Janowie Lubelskim
IV m - Liceum Ogólnokształcące w Janowie Lubelskim (druga drużyna)
Nasz zespół pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego Mariusza Karkusiewicza wystąpił w składzie: Magdalena Szymona, Adrian Kuziora, Łukasz Kozik, Szymon Wilk.
Gratulujemy dobrego występu i życzymy dalszych sukcesów.

Mariusz Karkusiewicz


wszyscy uczestnicy zawodów podczas otwarcia: ZST Janów Lubelski, LO Janów Lubelski, ZSCKR w Potoczku,- Powiatowa Licealiada w szachach, Janów Lubelski 05.12.2023 r  drużyna ZSCKR w Potoczku w rywalizacji z ZST w Janowie Lubelskim - Powiatowa Licealiada w szachach, Janów Lubelski 05.12.2023 r  Magdalena Szymona z ZSCKR w Potoczku w rywalizacji z zawodniczką ZST w Janowie Lubelskim - Powiatowa Licealiada w szachach, Janów Lubelski 05.12.2023 r

 

___________________________________________________

Powrót do góry strony

 

Warsztaty dla młodzieży w Centrum Medycyny Translacyjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w  Warszawie

W  dniu czwartego grudnia 2023 roku w ramach projektu "Nauka dla Społeczeństwa" Pamiątkowe zdjęcie z Muzeum Powstania Warszawskiego - 04.12.2023r.

20 uczniów ZSCKR w Potoczku, z zawodu technik weterynarii, odbyło warsztaty w Centrum Medycyny Translacyjnej SGGW Warszawa.

Opiekunami wyjazdu z młodzieżą byli lekarz weterynarii pan Jacek Galek i Helena Ślusarz.

Dla młodzieży bardzo ciekawe okazało się zwiedzanie kompleksów laboratoryjnych oraz szpitalnych CMT SGGW Warszawa. Mieliśmy także możliwość w sposób praktyczny poznać tajniki medycyny translacyjnej.

Uczennica Aleksandra Student w klasy 2 PTL zdobyła wartościowy grant (voucher) na kurs językowy.

Dopełnieniem pobytu w Warszawie było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego.

Całość atrakcji dla naszej młodzieży została sfinansowana przez SGGW Warszawa i Fundację Polski Instytut Rozwoju Rodziny w ramach projektu "Nauka dla Społeczeństwa".

Serdecznie dziękujemy Organizatorom i z niecierpliwością czekamy na kolejne formy współpracy ze Szkołą.

                                                                                   Opiekunowie wyjazdu z młodzieżą

SGGW Warszawa – warsztaty -04.12.2023r.  Szpital w Centrum Medycyny Translacyjnej SGGW Warszawa   - 04.12.2023r.  Uczestnicy podczas zwiedzania laboratoriów SGGW Warszawa  - 04.12.2023r.  Oglądanie laboratoriów SGGW Warszawa  - 04.12.2023r.  Odczytywanie danych w Centrum Medycyny Translacyjnej  - 04.12.2023r.  Pokazy do ćwiczeń praktycznych w Centrum Medycyny Translacyjnej  - 04.12.2023r.  Ćwiczenia praktyczne w Centrum Medycyny Translacyjnej  - 04.12.2023r.  Ćwiczenia z posługiwania się przyrządami chirurgicznymi w Centrum Medycyny Translacyjnej  - 04.12.2023r.  Nauka zawodu dla technik weterynarii na przykładowym modelu w SGGW Warszawa dla młodzieży ZSCKR Potoczek  - 04.12.2023r.  Uczennica Aleksandra Student z klasy 2 PTL zdobyła wartościowy grant (voucher) na kurs językowy w SGGW Warszawa - 04.12.2023r.  Zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego - 04.12.2023r. 

 

___________________________________________________

Powrót do góry strony

 

XXVIII Olimpiada Wiedzy o Żywieniu

Organizatorem Olimpiady jest Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie. Olimpiada objęta jest patronatem MEiN co pozwala  po uzyskaniu tytułu laureata lub finalisty zdobyć uprawnienia zwalniające z postepowania kwalifikacyjnego na 29 uczelniach w kraju.Uczestnicy podczas Okręgowej Olimpiada Wiedzy o Żywieniu – 1XII2023r

Eliminacje szkolne Olimpiady Wiedzy o Żywieniu odbyły się W ZSCKR w Potoczku zgodnie ze zgłoszeniem - w dniu 26 października 2023r. Do konkursu przystąpiło 17 osób w szkole. Kamila Konopa i Zuzanna Bącal zakwalifikowały się do etapu okręgowego.

Część praktyczna na etapie Okręgowym Olimpiady Wiedzy o Żywieniu dla województwa lubelskiego i świętokrzyskiego odbyła się 1 grudnia 2023 roku  w Zespole Szkół nr 5  im. Jana Pawła II w Lublinie. Kamila Konopa i Zuzanna Bącal godnie reprezentowały tam ZSCKR w Potoczku, wśród około 80  reprezentantów z innych szkół, rywalizujących o miejsce na Etap Centralny Olimpiady.

Część teoretyczna - testowa Okręgowej Olimpiady Wiedzy o Żywieniu miała formę on-line i odbyła się 4 grudnia 2023r. Był też wcześniej test próbny z którego można było uzyskać dodatkowe punkty.

Aktualnie trwa sprawdzanie i punktowanie prac w siedzibie Olimpiady, czyli w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. Ostateczne wyniki będą dostępne dopiero 30 grudnia 2023r. na platformie olimpiady dla zarejestrowanych uczestników.

Trzymamy gorąco kciuki za reprezentantów z ZSCKR w Potoczku.

Nauczyciele przedmiotów gastronomicznych  z młodzieżą

Olimpiada Wiedzy o Żywieniu – etap szkolny – 26XI2023r   Kamila Konopa i Zuzanna Bącal - Okręgowa Olimpiada Wiedzy o Żywieniu – dyplomy uczestnictwa – 1XII2023r   Sala podczas Okręgowej Olimpiada Wiedzy o Żywieniu – Lublin -1XII2023r  Komisja Okręgowej Olimpiady Wiedzy o Żywieniu – 1XII2023r   Uczestnicy podczas pisania Okręgowej Olimpiada Wiedzy o Żywieniu w Lublinie – 1XII2023r  

___________________________________________________

Powrót do góry strony 

Piłkarze ZSCKR w Potoczku mistrzami województwa !
Drużyna ZSCKR w Potoczku odniosła wielki sukces zajmując I miejsce w Mistrzostwach Województwa LZS Szkół Średnich w halowej piłce nożnej. Zawody odbyły się 1 grudnia 2023 r. w hali sportowej CKiS w Rykach.

Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym” w dwóch grupach.

Nasza reprezentacja wygrała zdecydowanie wszystkie mecze grupowe i w wielkim finale pokonała zespół z Dęblina. W regulaminowym czasie gry mecz zakończył się wynikiem 1:1, więc o zwycięstwie decydowały rzuty karne, w których lepsza okazała się nasza drużyna (3:2).

Najlepszym bramkarzem mistrzostw został nasz zawodnik Karol Majewski.

Pamiątkowe zdjęcie drużyny ZSCKR w Potoczku z nagrodami za I miejsce. Pierwszy z lewej nauczyciel wf Mariusz Karkusiewicz-Mistrzostwa Województwa LZS Szkół Średnich w halowej piłce nożnej, Ryki 01.12.2023 r

Końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco:
I m – ZSCKR w Potoczku
II m – ZSZ nr 2 w Dęblinie
III m – ZSZ nr 2 w Rykach
IV m – ZSCKR w Jabłoniu
V m – ZSTM w Tomaszowie Lubelskim
VI m – ZS nr 2 w Nałęczowie
VII m – ZSCKR w Siennicy Różanej
Drużyna ZSCKR w Potoczku prowadzona przez nauczyciela wychowania fizycznego Mariusza Karkusiewicza wystąpiła w składzie:
Kacper Kiszka, Dominik Przywara, Jakub Zarzeczny, Jakub Cieśla, Karol Majewski, Dominik Kaproń, Szymon Michalec, Piotr Muszak, Patryk Fila, Filip Sulowski, Mikołaj Sycz, Michał Rudnicki, Krystian Bryczek, Dawid Sołtys.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Mariusz Karkusiewicz

 

Pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników turnieju- Mistrzostwa Województwa LZS Szkół Średnich w halowej piłce nożnej, Ryki 01.12.2023 r  Mecz grupowy pomiędzy drużynami z Potoczka i Nałęczowa- Mistrzostwa Województwa LZS Szkół Średnich w halowej piłce nożnej, Ryki 01.12.2023 r  Bramkarz ZSCKR w Potoczku Karol Majewski z pucharem dla najlepszego bramkarza turnieju wręczonym przez organizatora zawodów Dariusza Piwońskiego (pierwszy z prawej)-Mistrzostwa Województwa LZS Szkół Średnich w halowej piłce nożnej, Ryki 01.12.2023 r   zawodnicy drużyny ZSCKR w Potoczku Kacper Kiszka i Jakub Zarzeczny z pucharem za I m wręczonym przez organizatora zawodów Dariusza Piwońskiego (pierwszy z lewej)- Mistrzostwa Województwa LZS Szkół Średnich w halowej piłce nożnej, Ryki 01.12.2023 r   Puchar dla drużyny ZSCKR w Potoczku za zajęcie I miejsca -Mistrzostwa Województwa LZS Szkół Średnich w halowej piłce nożnej, Ryki 01.12.2023 r

___________________________________________________

Powrót do góry strony

 

wychowankowie internatu podczas wróżb andrzejkowych, w roli wróżek Jagoda Chmura i Nikoletta Matyka, wróżący Paweł Biernat, Dominik Jasiński, stołówka internatu.

ANDRZEJKI W INTERNACIE

Andrzejki to wieczór wróżb przypadający na noc z 29 na 30 listopada. Obrzędy andrzejkowe w naszym kraju mają bardzo długą tradycję. Pierwsze wzmianki pochodzą z XVI w. i związane były z przekonaniem naszych przodków, że w tym okresie na ziemię wracają duchy, które mogą odsłonić przyszłość. Według tradycji w ten wieczór swoje przeznaczenie mogły poznać tylko dziewczęta. Święty Andrzej, patron panien na wydaniu, miał im pomóc w poznaniu przyszłego męża i określeniu daty zamążpójścia.

Kultywując tradycje, Rada Młodzieżowa Internatu przygotowała w dniu 29.11.2023r. wieczór „wróżb andrzejkowych”.

Mimo tego, że „na świętego Andrzeja pannom z wróżby nadzieja”, zarówno dziewczęta jak i chłopcy z równym zapałem chcieli poznać swoją przyszłość. Była wróżba z serc, wędrujące buty oraz przepowiednie z gwiazd. W rolę wróżek wcieliły się: Jagoda Chmura i Nikoletta Matyka.

Wszyscy miło spędzili czas bawiąc się przy dźwiękach muzyki z nadzieją, że dobre wróżby się spełnią.

zdjęcie grupowe wychowanków internatu na stołówce, „andrzejki”  wychowankowie internatu podczas dyskoteki andrzejkowej  zabawa andrzejkowa, stołówka internatu

 

___________________________________________________

Powrót do góry strony

 

starsze wiadomości