AKTUALNOŚCI ZSCKR w POTOCZKU

nowsze wiadomości

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025

2 września 2024

 

 

Uczniowie przyjęci do internatu mogą sie kwaterować  1 września (niedziela) od godziny 17:00.

 

_____________________________________________________

powrót do góry strony

 

 

Życzymy Wam rolnicy zdrowia i radości,

Szczęścia rodzinnego, wszelkiej pomyślności.

Żeby Wasza praca tak ziemi oddana,

Była przez innych bardziej doceniana.

Dożynki  2024

 Pięknie zaprezentowała się młodzież naszej szkoły podczas dożynek powiatowych, które odbyły się 25 sierpnia br. w Potoku Wielkim. Wieniec dożynkowy  w kształcie korony ze zbóż, zwieńczonej krzyżem został ośpiewany przez uczennice z klasy III PT: Otylię Blat, Karolinę Cieślak i Wiktorię Guzik. Dziewczyny zaśpiewały pieśń dożynkową przygotowaną pod kierunkiem p. Ewy Pęk, a przygrywali im chłopcy z zespołu prowadzonego przez p. Mariana Giskę i Rafała Wieprzka: Kacper Drozda, Filip Grządka i Patryk Grządka.  Społeczność uczniowską reprezentował także uczeń klasy II BT Szymon Kata.

Pięknie prezentowało się także nasze stoisko szkolne przygotowane przez panie: Małgorzatę Cieślak, Monikę Kosikowską, Ewę Król i Iwonę Szkutnik.

Dożynki są symbolicznym zwieńczeniem całorocznej pracy rolników, formą wyrażenia wdzięczności za udane żniwa i wszystkie plony, które udało się zebrać.  To święto, które jednoczy mieszkańców wsi, a ważnymi elementami obchodów jest uroczysta msza dziękczynna, barwny korowód delegacji z wieńcami dożynkowymi i symboliczne przekazanie chleba przez starostów dożynkowych.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tegorocznych uroczystości.  

Delegacja uczniów i nauczycieli ZSCKR w Potoczku biorących udział w dożynkach; Dożynki Powiatowe w Potoku Wielkim, 25.08.2024r.  – Starostowie dożynek wraz z uczniami;  Dożynki Powiatowe w Potoku Wielkim, 25.08.2024r.  Wymarsz korowodu dożynkowego z placu gminnego; Dożynki Powiatowe w Potoku Wielkim, 25.08.2024r  Przejście korowodu dożynkowego na plac parafialny; Dożynki Powiatowe w Potoku Wielkim, 25.08.2024r.  Udział w procesji podczas mszy świętej; Dożynki Powiatowe w Potoku Wielkim, 25.08.2024r.  Wymarsz z Kościoła p.w. Św. Mikołaja w Potoku Wielkim; Dożynki Powiatowe w Potoku Wielkim, 25.08.2024r.  Przejście korowodu dożynkowego na plac przy Gminny Ośrodku Kultury w Potoku Wielkim;  Dożynki Powiatowe w Potoku Wielkim, 25.08.2024r.   Prezentacja wieńca dożynkowego ZSCKR w Potoczku; Dożynki Powiatowe w Potoku Wielkim, 25.08.2024r.  Część artystyczna w wykonaniu uczniów ZSCKR w Potoczku; Dożynki Powiatowe w Potoku Wielkim, 25.08.2024r.  Prezentacja stoiska szkolnego; Dożynki Powiatowe w Potoku Wielkim, 25.08.2024r.  Poświęcenie wieńca dożynkowego podczas mszy świętej; Dożynki Powiatowe w Potoku Wielkim, 25.08.2024r.

_____________________________________________________

powrót do góry strony

DZIEŃ KARPIA KRÓLEWSKIEGO – MALINIEC 2024

18 sierpnia 2024r. w miejscowości Maliniec odbyło się Święto Karpia Królewskiego, które jak co roku zgromadziło wielu mieszkańców oraz gości z całego regionu. Przedsięwzięcie to stanowi ważny element kalendarza lokalnych obchodów, będąc okazją do integracji społeczności, oraz do promowania tradycji związanych z hodowlą karpia.

 Podczas uroczystości głos zabrał Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, Stanisław Mazur.

Nasza szkoła również brała udział w tym wydarzeniu, promując szkołę w środowisku lokalnym. Stoiskiem szkolnym opiekowali się nauczyciele: Agnieszka Kozioł, Agnieszka Zarzeczna, Maria Szwedo, Grzegorz Zienitek, Mariusz Sapalski, Andrzej Chmieliński.

 

od lewej: Maria Wolan, Maria Szwedo, Monika Krakowska – Widz, Dariusz Wolan, Andrzej Chmieliński, Mariusz Sapalski  nauczyciele opiekujący się stoiskiem szkolnym: Agnieszka Kozioł, Agnieszka Zarzeczna, Maria Szwedo, Grzegorz Zienitek, Mariusz Sapalski, Andrzej Chmieliński

_____________________________________________________

powrót do góry strony

 

Prowadzimy nabór słuchaczy do BRANŻOWEJ SZKOŁY  II STOPNIA (zaocznej)

do klasy pierwszej w roku szkolnym  2024/2025

oraz na kwalifikacyjny kurs zawodowy  ROL.08. Eksploatacja systemów mechatronicznych w rolnictwie

Na semestr pierwszy klasy I Branżowej Szkoły II Stopnia przyjmuje się absolwentów Branżowej Szkoły I Stopnia, którzy ukończyli szkołę w okresie 5 lat poprzedzających rok szkolny, na który ubiegają się o przyjęcie.

Nauka trwa 4 semestry, zajęcia odbywają się w soboty i niedziele.

Kandydaci do szkoły składają dokumenty w formie papierowej w sekretariacie szkoły.

Wymagane dokumenty:

·    Podanie o przyjęcie do szkoły,

·    2 fotografie,

·    Świadectwo ukończenia branżowej szkoły I stopnia,

·    Zaświadczenie o zawodzie nauczanym w Branżowej Szkole I Stopnia, którego zakres odpowiada kwalifikacji wyodrębnionej w zawodzie nauczanym w Branżowej Szkole II Stopnia,

·   Po złożeniu wyżej wymienionych dokumentów należy dostarczyć zaświadczenie lekarskie zawierające orzeczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu z „medycyny pracy”.

Kontakt telefoniczny: 663 998 805

_____________________________________________________

powrót do góry strony

21 czerwca 2024 r. – Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2023/2024 w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą odprawioną przez ks. Krzysztofa Cisowskiego. Następnie po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego, część oficjalną uroczystości szkolnych rozpoczął Pan dyrektor Dariusz Wolan, który powitał zebranych gości, nauczycieli, pracowników, rodziców oraz uczniów.Wreczenie kwiatów dyrektorowi ZSCKR w Potoczku

Pan dyrektor podsumował miniony rok szkolny, zwracając uwagę na zrealizowane projekty, inicjatywy, wyjazdy i sukcesy uczniów. Pogratulował również tym, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce oraz podziękował za pracę i zaangażowanie.

List Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi na zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2023/2024 odczytała Pani Aleksandra Szelągowska z-ca Dyrektora Departamentu Budżetu MRiRW.

W dalszej części spotkania głos zabrała również  Pani Agnieszka Wasilak- kierownik Działu Promocji i Rekrutacji Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, która przedstawiła ofertę kierunków studiów oraz dalszą chęć współpracy.

Podczas uroczystości wręczono nagrody i dyplomy uczniom, którzy z wyróżnieniem ukończyli ten rok szkolny, brali udział w zawodach sportowych, konkursach, olimpiadach na szczeblu szkolnym i ogólnopolskim. Nagrody otrzymali również uczniowie, którzy zdobyli 100% obecności na zajęciach szkolnych.

Dopełnieniem uroczystości było pożegnanie klasy III Szkoly Branżowej I Stopnia. Uczniowie na ręce dyrektora oraz wychowawczyni-Małgorzaty Cieślak złożyli serdeczne podziękowanie za trud włożony w naukę oraz wychowanie.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego uświetnił występ szkolnego zespołu muzycznego pod opieką Pana Mariana Giski i Rafała Wieprzka.

Po części oficjalnej uczniowie udali się na spotkania ze swoimi wychowawcami, gdzie otrzymali upragnione świadectwa.

Wszystkim uczniom oraz absolwentom życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, uśmiechu na twarzy oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

Do zobaczenia we wrześniu !!!!!!!!!!!

 

Nauczyciele ZSCKR w Potoczku  Klasa 3BB wraz z wychowawczynią Małgorzatą Cieślak  Dyrektor ZSCKR- Dariusz Wolan  Msza św. odprawiona przez ks. Krzysztofa Cisowskiego  Uroczyste Zakonczenie Roku Szkolnego 2023/2024  Wreczenie nagród książkowych.  Wręczenie listów gratulacyjnych rodzicom 

_____________________________________________________

powrót do góry strony

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024 - 21 czerwca 2024r.

Uroczystość rozpoczyna się o godzinie  7:45 od spotkanie uczniów z wychowawcami w klasach.

Spotkanie uczniów z wychowawcami odbędzie się w następujących salach:  

klasa

1

Technikum BT (TMRiA)

sala

5

klasa

1

Technikum PT ( TŻiUG)

sala

22

klasa

1

Technikum BTR (TMRiA, TUiSEO)

sala

32

klasa

1

Technikum LT (TW)

sala

12

klasa

1

Branżowa Szkoła I Stopnia BB, (MOPiMR

Sala

2

klasa

2

Technikum PT ( TŻiUG)

sala

24

klasa

2

Technikum BT (TMRiA)

sala

52

klasa

2

Technikum BTF (TMRiA, TR)

sala

53

klasa

2

Technikum PTL ( TŻiUG, TW)

sala

41

klasa

2

Branżowa Szkoła I Stopnia BB, (MOPiMR

sala

13

klasa

3

Technikum BTF (TMRiA, TR)

sala

51

klasa

3

Technikum PTL ( TŻiUG, TW)

sala

1

klasa

3

Branżowa Szkoła I Stopnia BB, (MOPiMR)

sala

33

klasa

4

Technikum BT (TMRiA)

sala

4

klasa

4

Technikum FTP (TR, TŻiUG)

sala

31

 

_____________________________________________________

powrót do góry strony

GMINNE ZAWODY SPORTOWO POZARNICZE JEDNOSTEK OCHOTNICZYCH STRAŻY POZARNYCH GMINY POTOK WIELKI – STAWKI 2024

W niedzielne popołudnie 16 czerwca 2024 r. w miejscowości Stawki zorganizowano i przeprowadzono zawody sportowo pożarnicze szczebla gminnego dla jednostek OSP, kobiecych drużyn pożarniczych oraz młodzieżowych drużyn pożarniczych.

 Zawody są formą intensywnego szkolenia pożarniczego niezbędnego w przygotowaniu do działań ratowniczo gaśniczych.

 Celem zawodów jest w szczególności doskonalenie umiejętności sprawiania i obsługi sprzętu pożarniczego, ocena stanu wyszkolenia, popularyzacja wśród społeczeństwa zagadnień ochrony przeciwpożarowej i bezpieczeństwa.

Z1 od lewej: Jan Drzymała, Dawid Czuj, Agnieszka Kozioł, Paweł Baran, Kacper Drozda, Jakub Cieśla, Filip Grządka, Radosław Kowalski, Jakub Smoczyński, Adrian Krawiec, Leszek Witek, Krzysztof Kurasiewicz, Łukasz Drewniowski, Jagoda Chmura, Vanesa Czaja, Martyna Freda, Kamila Konopa, Agata Rokosz

Nasza szkołę reprezentowała męska i kobieca drużyna pożarnicza, która zajęła odpowiednio szóste Panowie  i trzecie miejsce Kobiety za co serdecznie gratulujemy. Zawody rozegrano w konkurencji sztafety pożarniczej i ćwiczenia bojowego.

Zarząd jednostki przy ZSCKR w Potoczku składa serdeczne podziękowania za przygotowanie  do zawodów, aktywne uczestnictwo oraz wyskoki poziom wyszkolenia, życząc w kolejnych latach jeszcze lepszych wyników .

 Dziękujemy i gratulujemy.

Z2 od lewej: Jan Drzymała, Leszek Witek, Radosław Kowalski, Jakub Cieśla, Paweł Baran, Filip Grządka, Kacper Drozda, Łukasz Drewniowski  Z3 od lewej: Agnieszka Kozioł, Vanesa Czaja, Aleksandra Widz, Martyna Freda, Agata Rokosz, Jagoda Chmura, Kamila Konopa, Łukasz Drewniowski  Z4 Jagoda Chmura, Vanesa Czaja, Łukasz Drewniowski  Z5 Paweł Baran

_____________________________________________________

powrót do góry strony

Dni Pola Boguchwała 2024

14 czerwca 2024r. uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli: Agnieszki Kozioł, Krzysztofa Jabłońskiego, Łukasza Drewniowskiego oraz Pawła Nieściura brali udział w V Krajowych Dniach Pola w Boguchwale.

B1 od lewej: Krzysztof Jabłoński, Agnieszka Kozioł, Jan Dycha, Szymon Rycerz, Hubert Sulowski, Jan Drzymała, Krystian Świś, Radosław Kowalski, Krystian Abram, Hubert Nieściór, Jakub Cieśla,  Przemysław Rycerz, Patryk Zdanowski, Jakub Pawusiak, Dawid Zioło, Gabriel Wojciechowski, Arkadiusz Małysz, Wojciech Góra, Wiktor Długosz, Mateusz Oleszek, Paweł Nieściur, Łukasz Ładziak, Adam Maciąg

Tegoroczne wydarzenie odbywało się pod hasłem „Nowoczesne rolnictwo”  i służyło upowszechnianiu i propagowaniu innowacji w produkcji roślinnej poprzez prezentację dorobku polskiej hodowli roślin oraz ofert firm zaopatrujących polskie rolnictwo.
Podczas Krajowych Dni Pola zaprezentowano bogaty program, który objął prezentacje ekspertów, panele dyskusyjne, warsztaty oraz wystawy najnowocześniejszych rozwiązań rolniczych. Uczniowie mieli okazję przyjrzeć się najnowszym trendom w dziedzinie agrotechniki, ochrony roślin, hodowli zwierząt, a także zrównoważonej produkcji żywności.

.

B2 Jan Drzymała, Radosław Kowalski, Krystian Abram, Jakub Cieśla, Wojciech Góra, Łukasz Ładziak, Adam Maciąg, Radosław Kozioł  B3 Jan Dycha, Szymon Rycerz, Radosław Kowalski, Hubert Nieściór, Jakub Cieśla, Gabriel Wojciechowski, Wojciech Góra, Łukasz Ładziak, Adam Maciąg, Radosław Kozioł  B4 Jakub Pawusiak, Wojciech Góra, Wiktor Długosz, Arkadiusz Małysz  B5 Arkadiusz Małysz  B6 Zespół muzyczny w składzie: Marian Giska, Rafał Wieprzek, Aleksandra Student, Kamila Konopa, Jagoda Chmura, Filip Grządka, Kacper Drozda, Patryk Grządka

_____________________________________________________

powrót do góry strony

Konkurs matematyczny- Sapere Audelaureaci konkursu

Nauczyciele z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Jabłoniu po raz czwarty zorganizowali ogólnopolski konkurs matematyczny szkół rolniczych pt. Sapere Aude - odważ się być mądrym. Konkurs składał się z dwóch etapów: kwalifikacji i finału. Pierwszy etap odbył się 23 kwietnia, a finał 21 maja. Łącznie do konkursu przystąpiło 987 osób z 54 szkół rolniczych, a do finału zakwalifikowało się 85 najlepszych. Naszą szkołę reprezentowało 29 uczniów z czego czworo dostało się do finału.

Lauretami konkursu zostali uczniowe klasy 4BT Wojciech Góra i Szymon Rycerz oraz uczeń klasy 3BTF Łukasz Kozik - każdy z nich miał 92% punktów jest to trzeci wynik. Do finału zakwalifikowała się także uczennica klasy 2PTL Aleksandra Student uzyskała 72% punktów - jest to 8 wynik.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych edycjach.

                                                                                 Małgorzata Cieślak, Jolanta Olszyńska

_____________________________________________________

powrót do góry strony

Wizyta w  Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Zagrodzie

W dniu 12 czerwca 2024r uczniowie naszej szkoły z klas : 1 LT, 2PTL, 4FTP odwiedzili gospodarstwo należące do Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Zagrodzie położonej na terenie gminy Siennica Różana.

Gospodarstwo posiada 1000 ha na co składają się : 820 ha gruntów ornych, 100 ha stawów z groblami , 50 ha łąk i pastwisk oraz 30 ha pod budynkami .

Gospodarstwo zajmuje się chowem i hodowlą bydła ras mięsnych.

Uczniowie mieli możliwość zapoznać się z nowoczesną technologią chowu bydła opartą na systemie CalmScale polegającym na bezstresowym , zdalnym monitorowaniu zmian masy ciała u zwierząt.

Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna posiada również zakład uboju trzody chlewnej oraz przetwórstwa mięsa.

Anna Chodorek.

 

Uczniowie ,  nauczycielka oraz pan prezes Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej podczas zwiedzania ubojni  z masarnią  w Zagrodzie.   Uczniowie na terenie gospodarstwa , w tle bydło mięsne  rasy limousine na pastwisku. 

 

_____________________________________________________

powrót do góry strony

 

Ogólnopolski Konkurs Historyczny – ,,Wincenty Witos – Jego Życie i Działalność

Uczennice naszej szkoły na Ogólnopolskim Konkursie Historycznym o Wincentym Witosie.

11 czerwca 2024 roku uczennice naszej szkoły, Julia Janczak z klasy 1LT i Weronika Grela z klasy 1BTR, wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Wincenty Witos – Jego Życie i Działalność” zorganizowanym przez ZSCKR w Leśnej Podlaskiej. Konkurs odbył się pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a jego celem była promocja postaci jednego z największych Polaków – Wincentego Witosa, jego dokonań politycznych oraz osiągnięć Polskiego Ruchu Ludowego.

Wincenty Witos, trzykrotny premier Polski, był wybitnym politykiem i działaczem ruchu ludowego. Znany ze swojego zaangażowania w sprawy chłopskie, Witos odegrał kluczową rolę w kształtowaniu polskiej polityki w okresie międzywojennym. Jego działalność na rzecz poprawy warunków życia polskich rolników oraz walka o ich prawa przyniosły mu uznanie i szacunek wśród rodaków. Konkurs, w którym wzięły udział nasze uczennice, miał na celu przybliżenie młodzieży tej niezwykłej postaci i jej wkładu w historię Polski.

W konkursie wzięło udział ponad 30 uczestników z 17 szkół rolniczych z całej Polski. Nasze uczennice godnie reprezentowały szkołę, zdobywając dyplomy za uczestnictwo oraz interesujące nagrody.

Serdecznie gratulujemy Julii i Weronice oraz życzymy dalszych sukcesów!

                                                                                                                       Damian Puzio

 

podsumowanie konkursu historycznego, od lewej Wicedyrektor ZSCKR w Leśnej Podlaskiej, wszyscy uczestnicy konkursu  wręczenie dyplomów i nagród, od lewej Dyrektor ZSCKR w Leśnej Podlaskiej, Weronika Grela   wręczenie dyplomów i nagród, od lewej Dyrektor ZSCKR w Leśnej Podlaskiej, Julia Janczak   uczennice ZSCKR w Potoczku z dyplomami, od lewej – Julia Janczak, Weronika Grela  dyplom konkursowy Weroniki Greli  dyplom konkursowy Julii Janczak   sala konkursowa, uczestnicy zmagań historycznych   reprezentacja ZSCKR w Potoczku, od lewej Julia Janczak, Weronika Grela, opiekun Damian Puzio  zwiedzanie zaplecza dydaktycznego ZSCKR w Leśnej Podlaskiej, w tle wszyscy uczestnicy konkursu oraz ciągnik rolniczy  .

_____________________________________________________

powrót do góry strony

IV Ogólnopolski konkurs filmowy „Świat się kręci wokół wsi” - 2024r. 

IV Ogólnopolski konkurs filmowy „Świat się kręci wokół wsi” - 2024 r.

 

MRiRW zaprasza do udziału w IV ogólnopolskim, amatorskim konkursie filmowym „Świat się kręci wokół wsi”.

Nagraj i przyślij nam swój film. Formularze zgłoszenia przyjmujemy do 25 września 2024 r., a filmy do 10 października 2024 r. Szczegóły znajdziesz w regulaminie poniżej.

Do kogo skierowany jest konkurs?

Konkurs jest skierowany do młodych mieszkańców wsi i miast, w wieku od 16 do 30 roku życia.

Cel konkursu

Celem konkursu jest ukazanie wsi jako miejsca z nowymi perspektywami do życia i rozwoju zawodowego, szczególnie dla ludzi młodych. Chcemy przekonać, że życie na wsi ma wiele pozytywnych aspektów, a rolnik to zawód z przyszłością. Chcemy pokazać pozytywny wpływ 20-letniego członkostwa Polski w Unii Europejskiej dla rozwoju polskiej wsi. Chcemy przedstawić rolnictwo jako ważną gałąź gospodarki narodowej, w której efektywnie wykorzystuje się fundusze unijne. Chcemy również zaprezentować rolników jako tych, którzy zapewniają bezpieczeństwo żywnościowe, pielęgnują tradycję i  dziedzictwo kulturowe polskiej wsi oraz adaptują trendy w zakresie ekologii i ochrony środowiska.

Czekamy na filmowe opowieści o życiu na wsi, które staną się inspiracją dla innych młodych ludzi.

Nagrody

Najlepsze prace konkursowe, w każdej z dwóch kategorii konkursowych, zostaną wyróżnione nagrodami pieniężnymi.

  1. za zajęcie I miejsca – 7 000 zł brutto;
  2. za zajęcie II miejsca – 5 000 zł brutto;
  3. za zajęcie III miejsca – 3 000 zł brutto.

Ponadto dopuszcza się przyznanie wyróżnień, każde w wysokości 1 000 zł brutto oraz upominków rzeczowych, ufundowanych przez Partnerów Konkursu.

Konkurs krok po kroku

  1. Zapoznaj się z Regulaminem Konkursu i Wskazówkami dla Uczestnika Konkursu.

  2. Pobierz, wypełnij czytelnie i podpisz formularz zgłoszenia wraz z oświadczeniem w nim zawartym.
  3. Upewnij się, czy dane zostały wpisane czytelnie i poprawnie.
  4. Prześlij oryginał wypełnionego i podpisanego formularza zgłoszenia na adres:

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Departament Pomocy Technicznej

ul. Wspólna 30

00-930 Warszawa

z dopiskiem na kopercie: „IV Konkurs – Świat się kręci wokół wsi”.

  1. Nagraj film.
  2. Gdy otrzymamy Twój formularz zgłoszenia wyślemy Ci link do chmury Organizatora.
  3. Po otrzymaniu linku zapisz film w chmurze pod adresem https://chmura.minrol.gov.pl,  w terminie do 10 października 2024 r. do godz. 23:59.
  4. Na tym etapie przesyłasz nam tylko wypełniony i podpisany Formularz zgłoszenia wraz z oświadczeniem w nim zawartym oraz zamieszczasz film w chmurze Organizatora.
  5. Inne dokumenty prześlesz nam, jeżeli Twoje miejsce w rankingu będzie uprawniać do przyznania Ci nagrody lub wyróżnienia.
  6. Wtedy poprosimy Cię o uzupełnienie dokumentów i wyznaczymy w tym celu odpowiedni termin na ich dostarczenie.

Czekamy na Wasze formularze zgłoszenia do 25 września 2024 r., a na filmy do 10 października 2024 r.

  1. Regulamin IV Konkursu „Świat się kręci wokół wsi”.

  2. Formularz zgłoszeniowy Uczestnika wraz z oświadczeniem w nim zawartym.
  3. Wzór oświadczenia osoby trzeciej o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych i wykorzystanie wizerunku.
  4. Wzór umowy o przeniesieniu autorskich praw majątkowych.
  5. Wskazówki dla Uczestnika Konkursu.

Jeżeli masz pytania lub wątpliwości pisz na adres e-mail: konkurs.filmowy@minrol.gov.pl.

 

Informacja o konkursie została już opublikowana na stronie MRiRW, w zakładce: https://www.gov.pl/web/rolnictwo/iv-ogolnopolski-konkurs-filmowy-swiat-sie-kreci-wokol-wsi---2024-r) są tam też załączniki z regulaminami i wskazówkami do pobrania.

_____________________________________________________

powrót do góry strony

 

VII MITYNG LEKKOATLETYCZNY
W piątek 7 czerwca 2024 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku odbył się VII Mityng Lekkoatletyczny. W zawodach uczestniczyły reprezentacje szkół podstawowych z następujących miejscowości: Potok Wielki, Olbięcin, Potoczek, Potok Stany i biorący udział poza klasyfikacją drużynową uczniowie klas pierwszych ZSCKR w Potoczku: Karolina Pęzioł, Amelia Bylewska, Daria Krzemińska, Milena Krzos, Julia Soboń, Kinga Miś, Dawid Sołtys, Krystian Bryczek, Arkadiusz Baran, Paweł Góreczny, Paweł Sender, Tomasz Hyjek, Szymon Wilk, Patryk Zdanowski, Adrian Skica. Nasi lekkoatleci zajęli czołowe miejsca w biegach sztafetowych i w pchnięciu kulą.

Pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników mityngu ze swoimi opiekunami: SP Potok Wielki, SP Potoczek, SP Potok Stany, SP Olbięcin, ZSCKR Potoczek -VII Mityng Lekkoatletyczny w ZSCKR w Potoczku – Potoczek 07.06.2024 r.


Zawodnicy, którzy uplasowali się na miejscach I-III w poszczególnych konkurencjach otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale, natomiast puchar za I miejsce w klasyfikacji drużynowej odebrała reprezentacja PSP w Potoczku. Nagrody zostały wręczone przez kierownika praktycznej nauki zawodu Marka Hołodego, z pomocą nauczycieli wychowania fizycznego: Justyny Wielgus, Mariusza Karkusiewicza i Piotra Spyry, którzy byli sędziami i organizatorami zawodów.
Uczestnicy mityngu mogli wziąć również udział w konkursach i grach planszowych przygotowanych przez panią Dorotę Florczak w ramach obchodów 20-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej.
Impreza zakończyła się przy wspólnym grillu, przygotowanym przez pracowników szkoły pod kierunkiem pani Iwony Rudnickiej Karbarz. Opiekę medyczną podczas mityngu zapewnił pan Mariusz Zabiegliński, zaś pani Monika Kosikowska przygotowała z pomocą uczniów z klasy 3PTL zimne napoje. Dużym wsparciem w sędziowaniu zawodów były uczennice z klasy 2PT, natomiast chłopcy z klasy 2BT zadbali o prawidłowe nagłośnienie. Uczeń z tej klasy - Arkadiusz Małysz sprawdził się również w roli fotografa.
Dziękujemy wszystkim szkołom za udział w sportowej rywalizacji i zapraszamy
na kolejne zawody.
Mariusz Karkusiewicz

 

rkadiusz Baran z ZSCKR Potoczek podczas próby pchnięcia kulą. Sędziuje nauczyciel wf Mariusz Karkusiewicz- pierwszy z prawej-VII Mityng Lekkoatletyczny w ZSCKR w Potoczku – Potoczek 07.06.2024 r.  Zawodniczki podczas biegu na dystansie 600 m . Sędziują nauczyciele wf: Piotr Spyra – pierwszy z lewej, Mariusz Karkusiewicz -drugi z lewej, Andrzej Sulowski – pierwszy z prawej-VII Mityng Lekkoatletyczny w ZSCKR w Potoczku – Potoczek 07.06.2024 r.  Stoisko przygotowane przez panią Doratę Florczak – pierwsza z prawej, z okazji 20-lecia obecności Polski w Unii Europejskiej -VII Mityng Lekkoatletyczny w ZSCKR w Potoczku – Potoczek 07.06.2024 r.  Pani Justyna Wielgus – pierwsza z lewej siedząca przy stoliku, kieruje pracą Komisji Sędziowskiej -VII Mityng Lekkoatletyczny w ZSCKR w Potoczku – Potoczek 07.06.2024 r.  Kierownik praktycznej nauki zawodu Marek Hołody- pierwszy z prawej z najlepszymi zawodnikami w sztafecie 4x100m--VII Mityng Lekkoatletyczny w ZSCKR w Potoczku – Potoczek 07.06.2024 r.  Kierownik praktycznej nauki zawodu Marek Hołody- pierwszy z prawej z najlepszymi zawodnikami w pchnięciu kulą-VII Mityng Lekkoatletyczny w ZSCKR w Potoczku – Potoczek 07.06.2024 r.   Kierownik praktycznej nauki zawodu Marek Hołody- pierwszy z prawej z najlepszymi zawodniczkami w sztafecie 4x100m -VII Mityng Lekkoatletyczny w ZSCKR w Potoczku – Potoczek 07.06.2024 r.

 

_____________________________________________________

powrót do góry strony

 

Wojewódzka licealiada w siatkówce plażowej.

Drużyna chłopców reprezentowała naszą szkołę w ½ finału wojewódzkiej licealiady w siatkówce plażowej. Zawody rozegrały się na boisku Zespołu Szkół Leśnych w Biłgoraju dnia 06.06.2024 roku.

Drużyna w składzie: Dawid Czuj, Jakub Breś, Paweł Baran i Jakub Cieśla po wspaniałej i emocjonującej grze zajęła miejsce III. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Drużyna chłopców w piłkę siatkową w składzie: Dawid Czuj, Jakub Breś, Paweł Baran.   Nasza drużyna podczas uroczystego rozpoczęcia zawodów. W zawodach brały udział  Dawid Czuj i Jakub Breś podczas gry z Zespołem Szkół nr 3 w Kraśniku  Dawid Czuj odbiera dyplom za miejsce trzecie od organizatora zawodów.    Dawid Czuj odbiera dyplom za miejsce trzecie od organizatora zawodów.   

 

_____________________________________________________

powrót do góry strony

 

 

Turniej Tenisa Stołowego „AMIDEM” w Internacie ZSCKR w Potoczku.

Na przełomie maja i czerwca w internacie ZSCKR w Potoczku rozegrany został Turniej Tenisa Stołowego „AMIDEM” o Mistrzostwo Internatu zorganizowany przez wychowawców. Turniej cieszył się największym zainteresowaniem wśród chłopców. Honoru dziewcząt broniła Kinga Gil z klasy III PTL, która była bezkonkurencyjna w swojej kategorii . Wśród chłopców zwyciężył Jakub Cieśla, drugie miejsce zajął Dominik Przywara, trzecie Marcin Kuś, tuż za podium na czwartym miejscu uplasował się Paweł Sender. Dzięki Dyrekcji Szkoły wszyscy uczestnicy turnieju w dniu 4 czerwca 2024r. otrzymali nie tylko pamiątkowe dyplomy, ale także słodycze. Dekoracji oraz wręczenia dyplomów i słodyczy w imieniu wychowawców internatu dokonali: Pani Agata Czajka, Pan Mariusz Sapalski i Pan Marian Giska.

Marian Giska

wychowankowie internatu biorący udział w Turnieju tenisa stołowego z wychowawcami.

 

 

_____________________________________________________

powrót do góry strony

 

MISTRZOSTWA POWIATU W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ

Reprezentacje ZSCKR w Potoczku pokazały się z bardzo dobrej strony w Powiatowej Licealiadzie w siatkówce plażowej, która odbyła się 4 czerwca 2024 r. nad Zalewem Janowskim. Drużyna chłopców okazała się najlepszą w powiecie, zaś dziewczęta zajęły III miejsce. W zawodach wzięło udział 5 szkół: LO Modliborzyce, ZS Janów Lubelski, LO Janów Lubelski, ZSCKR Potoczek oraz gospodarz turnieju ZST w Janowie Lubelskim. Zarówno w grupie dziewcząt, jak i chłopców rywalizowano systemem każdy z każdym. Naszą szkołę reprezentowali: Vanesa Czaja, Karolina Cieślak, Jagoda Chmura, Dawid Czuj, Jakub Breś, Paweł Baran, Jakub Cieśla.

pamiątkowe zdjęcie drużyny chłopców ZSCKR Potoczek, pierwszy z lewej -nauczyciel wf Mariusz Karkusiewicz - Powiatowa Licealiada w siatkówce plażowej, Janów Lubelski 04.06.2024 r


Końcowa klasyfikacja zawodów przedstawia się następująco:
Chłopcy
I miejsce - ZSCKR w Potoczku
II miejsce – ZS w Janowie Lubelskim

III miejsce – LO w Modliborzycach
IV miejsce – ZST w Janowie Lubelskim
V miejsce – LO w Janowie Lubelskim
Dziewczęta
I miejsce - LO w Janowie Lubelskim
II miejsce – ZS w Janowie Lubelskim

III miejsce
ZSCKR w Potoczku
IV miejsce – ZST w Janowie Lubelskim
Gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów.


Mariusz Karkusiewicz

drużyna chłopców ZSCKR w Potoczku w meczu grupowym z ZST Janów Lubelski  - atak naszego zawodnika-Powiatowa Licealiada w siatkówce plażowej, Janów Lubelski 04.06.2024 r  drużyna dziewcząt ZSCKR w Potoczku w meczu grupowym z LO Janów Lubelski -ustawienie przy odbiorze zagrywki-Powiatowa Licealiada w siatkówce plażowej, Janów Lubelski 04.06.2024 r 

_____________________________________________________

powrót do góry strony

 

Promujemy szkołę w środowisku lokalnym

Dnia 4 czerwca 2024r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Potoczku odbył się XIII Diecezjalny Konkurs Pieśni Patriotyczno – Religijnej. Podczas tego wydarzenia nasza szkoła prezentowała stoisko promocyjne, które przyciągało uwagę przybyłych gości.

Zainteresowani mogli uzyskać informacje o kierunkach kształcenia oraz możliwościach rozwoju w ZSCKR. Dużym powodzeniem cieszył się konkurs rozpoznawania nasion, mąk i kasz, który prowadziła uczennica kl. III technikum - Natalia Wicik.

Swoją wiedzę chętnie sprawdzali wszyscy odwiedzający nasze stoisko.

 

uczestnicy XIII Diecezjalnego konkursu pieśni patriotyczno - religijnej na tle dekoracji.   uczennica kl. III PTL - Natalia Wicik prowadzi konkurs rozpoznawania nasion, kasz i zbóż.  uczniowie odwiedzający stoisko i biorący udział w konkurs rozpoznawania nasion, kasz i   zbóż

 

_____________________________________________________

powrót do góry strony

starsze wiadomości